وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در سامانه "فارس من":

توزیع فرآورده های دخانی از سوی اشخاص فاقد پروانه فروش ممنوع است

مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: با توجه به اینکه دکه های مطبوعاتی جزو صنوف مجاز تعیین شده در فروش محصولات دخانی محسوب نمی شوند، فروش و عرضه محصولات دخانی در آنها ممنوع می باشد.

 

به گزارش وبدا، مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در پاسخ به سوال مطروحه در سامانه "فارس من" با عنوان «جمع آوری عرضه تمامی عوامل دخانی از کیوسک های مطبوعات کشور» در تاریخ هشتم بهمن ماه 97 اعلام کرد:

 

مطابق ماده 7 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات و دستورالعمل تعیین عاملین مجاز توزیع و فروش فرآورده های دخانی، مصوب ستاد کشوری کنترل دخانیات، سه صنف "سوپر مارکت، خوارو بار فروش و سقط فروش" به عنوان واحدهای صنفی مجاز خرده فروش تعیین شده اند و همچنین توزیع فرآورده های دخانی از سوی اشخاص فاقد پروانه فروش ممنوع اعلام شده است.

با توجه به اینکه دکه های مطبوعاتی جزو صنوف مجاز تعیین شده در فروش محصولات دخانی محسوب نمی شوند، فروش و عرضه محصولات دخانی در آنها ممنوع می باشد. در این خصوص مرکز اصناف و بازرگانان ایران طی بخشنامه ای در تاریخ 22 تیرماه 1395 به سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور نسبت به اجرای ماده 28 قانون نظام صنفی و اعمال برخوردهای قانونی با تمامی کیوسک های فروش جراید که اقدام به عرضه محصولات دخانی می نمایند اقدام نموده است.

شایان ذکر است علاوه بر اقدامات انجام شده در سطح کشور، موضوع ممنوعیت فروش و عرضه محصولات دخانی در دکه های مطبوعاتی تهران طی نامه ای در تاریخ دوم شهریورماه 1395 از شهردار وقت درخواست و کماکان در حال پیگیری می باشد. همچنین شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران به دنبال ایجاد فرصت های درآمدی برای این دکه ها برای جایگزینی با فروش محصولات دخانی و ممنوعیت عرضه این محصولات می باشد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨ - ٠٩:٥٩ / شماره خبر: ١٩١٥٨٨ / تعداد نمايش: 154

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج