وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری ایسنا:

انجام 465 مورد بازرسی از عطاری های استان یزد از ابتدای سال 97

 دانشگاه علوم پزشکی یزد در این جوابیه تاکید کرد: از ابتدای سال 1397 تا کنون تعداد 465 مورد بازرسی از عطاری های استان با همکاری و مشارکت نمایندگان اداره نظارت بر اماکن عمومی، اتحادیه عطاران و حناسابان، اداره ورزش و جوانان و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی انجام داده است.

 

به گزارش وبدا، دانشگاه علوم پزشکی یزد در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری ایسنا با عنوان « در این عطاری‌ها متادون می‌دهند!» در تاریخ 21 خردادماه 98 اعلام کرد:

 

اداره امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو عهده دار مسئولیت نظارت و ارزیابی عطاری ها و مراکز پخش داروهای گیاهی می باشد که این اداره در راستای انجام وظایف محوله از ابتدای سال 1397 تا کنون تعداد 465 مورد بازرسی از عطاری های استان با همکاری و مشارکت نمایندگان اداره نظارت بر اماکن عمومی، اتحادیه عطاران و حناسابان، اداره ورزش و جوانان و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی انجام داده است. طی بازرسی های صورت گرفته تعداد 3 مورد از عطاری ها با توجه به تخلفات انجام شده از قبیل فروش و عرضه انواع محصولات غیر مجاز شامل داروهای مخدر، قاچاق، روانگردان، لاغری، ترک اعتیاد و... به مراجع ذیصلاح ارجاع گردیده و منتج به رأی شده است.

شایان ذکر است صدور هر گونه مجوز فعالیت عطاریها در حوزه اختیارات این معاونت و دانشگاه علوم پزشکی نمی باشد و صدور هرگونه پروانه فعالیت اقتصادی در این حوزه از طرف اتحادیه عطاران و حناساب صورت می گردد.

غیر قانونی بودن بازرسی کارشناسان غذا و دارو بدون همراهی نمایندگان سازمان های مذکور و نیز لزوم وجود حکم دادستانی جهت جمع آوری اقلام غیر مجاز، محدودیت هایی در راستای بازرسی دقیق و مداوم این مراکز ایجاد کرده است که لزوم بازنگری در این قوانین و همکاری بیشتر نهادهای درگیر را می‌طلبد که انشالله در آینده سعی می‌شود با جلب همکاری بیشتر نهادهای درگیر بازرسی های بیشتر و سخت گیرانه تری در این خصوص انجام گیرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٠٠ / شماره خبر: ١٩١٦٢١ / تعداد نمايش: 165

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج