وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در روزنامه شهروند:

آموزش کشاورزان، مسئولین کلینیک های گیاه پزشکی و کارشناسان ترویج در راستای طرح ارتقای سلامت محصولات کشاورزی

دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: طرح ارتقای سلامت هشت محصول کشاورزی پر مصرف با محوریت وزارت جهاد کشاورزی در حال برنامه ریزی برای اجرا است.

 

به گزارش وبدا، دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی روزنامه شهروند با عنوان «سیب زمینی های مشکوک در سبد خرید ایرانی‌ها» در تاریخ 9 اردیبهشت ماه 98 اعلام کرد:


وظیفه آموزش کشاورزان و مداخله جهت استفاده بهینه از کود و سم در حیطه وظایف وزارت جهاد کشاورزی است و دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی وظیفه دارد بر اجرای مصوبات شورا در این زمینه نظارت نماید. در این راستا طرح ارتقای سلامت ۸ محصول کشاورزی پر مصرف (که سیب زمینی یکی از این موارد است) با محوریت وزارت جهاد کشاورزی در حال برنامه ریزی برای اجرا بوده و اقدامات موثری در خصوص آموزش کشاورزان، مسئولین کلینیک های گیاه پزشکی و کارشناسان ترویج انجام شده است.

تسریع در اجرای برنامه مذکور البته نیازمند تخصیص به موقع و مکفی منابع است و طبق گزارشات ارایه شده توسط وزارت خانه مذکور در جلسات کارگروه دبیرخانه شورای عالی سلامت، امید می رود شاهد بهبود تدریجی سلامت برخی محصولات کشاورزی مورد ایراد و کاهش باقیمانده آلاینده و نیترات در این موارد باشیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٨ - ١١:٥١ / شماره خبر: ١٩١٦٩٤ / تعداد نمايش: 159

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج