وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری مهر:

بدهی سه ماه سال 96 داروخانه ها از محل 500 میلیون یورو تسویه شد

سازمان بیمه سلامت در این جوابیه تاکید کرد: از 500 میلیون یورو دریافتی بیش از سه هزار میلیارد آن به بخش دولتی داده شد که از این مقدار 1700 میلیارد تنها برای دارو و تجهیزات پزشکی داده شده است.

 

به گزارش وبدا، سازمان بیمه سلامت در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری مهر با عنوان «سر بی کلاه داروخانه ها از ۵۰۰ میلیون یورو صندوق توسعه ملی» در تاریخ 20 خردادماه 98 اعلام کرد:

وی در پاسخ به اظهارات رئیس انجمن داروسازان درباره اینکه ریالی از ۵۰۰ میلیون یورو به داروخانه‌ها نرسیده نیز با رد این ادعا می‌گوید:

۴412 میلیارد تومان معادل ۵۰۰ میلیون یورو دریافت شد، بیش از سه هزار میلیارد آن به بخش دولتی داده شد که از این مقدار 1700 میلیارد تنها برای دارو و تجهیزات پزشکی داده شد.

امکان اینکه به طور مستقیم پولی به تولید کننده داده شود وجود ندارد و برای دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی باید این پول اختصاص داده شود بنابراین این پول به دانشگاه ها داده می شود، دانشگاه نیز آن را به پخش می‌دهد و پخش به تولیدکننده. سه ماه بدهی‌های سال ۹۶ داروخانه‌ها از همین پول تسویه شد و از سوی دیگر امکان رصد مستقیم دانشگاه وجود ندارد. اگرچه به نظر می‌رسد آن‌ها برابر تأکیدی که صورت گرفت بدهی خود به بخش دارویی را پرداخت کرده‌اند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١ تير ١٣٩٨ - ١٤:٥٥ / شماره خبر: ١٩٢١٥٣ / تعداد نمايش: 115

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج