وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری فارس:

بسته خدمتی مورد نیاز بیماران SMA تدوین شده است

مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: در صورت تأمین و تخصیص اعتبار مورد نیاز از سوی مراجع ذیصلاح جهت حمایت از بیماران SMA، معاونت درمان وزارتخانه اجرای بسته خدمتی را در دستور کار قرار خواهد داد .

 

به گزارش وبدا، مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری فارس با عنوان «فریاد بیماران «اس.ام.ای» بدون پاسخ ماند/ ۷ ماه انتظار برای تحقق وعده وزارت بهداشت» در تاریخ 20 خرداد ماه 98 اعلام کرد:

 

درخصوص حمایت از بیماران SMA و با توجه به مطالبات متعدد و مکرر صورت گرفته در خصوص درمان بیماران مبتلا به این بیماری در سطح جامعه و حساسیت موضوع، معاونت درمان وزارت بهداشت با کمک اساتید و صاحبنظران رشته های تخصصی و فوق تخصصی مرتبط(در قالب کمیته مشورتی)، ضمن نیازسنجی خدمات مختلف بیماران، بسته خدمتی که شامل استاندارد تشخیص، درمان، توانبخشی و داروهای مورد نیاز است را تدوین کرد. محاسبات انجام شده در خصوص خدمات درمانی اعم از مشاوره های تخصصی پزشکی، دارویی، آزمایشگاهی و بستری و تجهیزات مورد نیاز در منزل به صورت سالانه می باشد. لذا درصورت تأمین و تخصیص اعتبار مورد نیاز از سوی مراجع ذیصلاح جهت حمایت از بیماران SMA، این معاونت اجرای بسته خدمتی را در دستور کار قرار خواهد داد .

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨ - ١١:٢٨ / شماره خبر: ١٩٢٢٦٤ / تعداد نمايش: 128

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج