وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در سامانه "فارس من":

آخرین وضعیت کمک پرستاران/ بسیاری از این افراد جذب و یا در حال جذب هستند

معاونت پرستاری وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: اکنون دانشگاه‌ها به تدریج این افراد را استخدام می‌کنند؛ ضمن اینکه سازمان تأمین اجتماعی و بخش خصوصی نیز در حال به‌کارگیری این افراد هستند.


به گزارش وبدا، معاونت پرستاری وزارت بهداشت در پاسخ به سوال مطروحه در سامانه "فارس من" با عنوان «به نام بهیاری به کام وزارت بهداشت و مجریان طرح ، با سودی چند ده میلیاردی» در تاریخ 29 خردادماه 98 اعلام کرد:

 اکنون روند جذب این افراد انجام شده و بسیاری از این افراد سر کار می‌روند و فقط اشکالی که وجود دارد این است که این افراد عنوان «بهیار» را می‌خواهند؛ در صورتی که عنوان «بهیاری» نیست و این موضع چهار سال پیش حل شد.

در مرحله اول برگزاری کلاس‌های آ‌موزشی عنوانی که برای این دوره انتخاب شده بود «بهیار/ کمک‌پرستار» بود که بعداً در همان دوره، اول نظام پرستاری به این موضوع ایراد گرفت و وزارت بهداشت هم به این نتیجه رسید که عنوان «کمک‌پرستار» بهتر است.

به همه این افراد که در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده بودند اعلام شد که عنوان جذب در این یکساله کمک‌پرستار است و اگر با این موضوع مخالفت دارند می‌توانند مبلغ خود را پس بگیرند؛ در نتیجه عده‌ای مبالغ خود را گرفته و عده‌ای در کلاس‌ها حضور پیدا کردند؛ البته برای همان افراد شرکت‌کننده در دوره اول آموزشی نیز در گواهی که صادر شد با عنوان کمک پرستار/ بهیار یکساله صادر شد.

از دوره دوم برگزاری کلاس‌های آموزشی عملا موضوع عنوان دوره درست شد و کمک پرستار وارد چارت همه بیمارستان‌های کشور شده است و بسیاری از این افراد سر کار رفتند و دانشگاه‌ها در حال جذب این افراد هستند.

طبق آخرین آمار تعداد افراد آموزش دیده در پنج‌سال گذشته ۲۰ هزار نفر نیست بلکه ۱۲ تا ۱۵ هزار نفر است که آموزش دیده‌اند؛ در ساختار همه بیمارستان‌ها کمک پرستار وارد شده است و به دانشگاه‌ها مجوز جذب این افراد داده شده است.

کمک پرستاران به هیچ عنوان استخدام نمی‌شوند بلکه به صورت نیروی شرکتی هستند؛ چرا که نیروهای غیرتخصصی در وزارت بهداشت به صورت شرکتی جذب می‌شوند.

سازمان تامین اجتماعی در بسیاری از استان‌ها آگهی جذب را منتشر کرده است و این افراد را جذب مراکز درمانی خود می‌کند؛ در نتیجه آمار مراجعه کننده از این افراد برای کار بسیار کم شده است.

اگر دانشگاه‌ها اعلام جذب نیرو کنند، این افراد جذب می‌شوند و مشکل قانونی در این خصوص وجود ندارد.

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٩ تير ١٣٩٨ - ٠٨:٠٢ / شماره خبر: ١٩٢٣٢٠ / تعداد نمايش: 156

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج