وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در پایگاه خبری تحلیلی دارو و سلامت(فانا):

خرید و فروش شیرخشک های خاص در داروخانه‌ها مشروط به رعایت فرایند ثبت اطلاعات و تجویز پزشک است

سازمان غذا و دارو در این جوابیه تاکید کرد: برنامه‌های تأمین فرآورده‌های شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه مطابق روال گذشته در حال انجام بوده و در زمینهٔ قاچاق و دلالان ناصرخسرو تاکنون گزارشی به سازمان منعکس نشده است.


به گزارش وبدا، سازمان غذا و دارو در پاسخ به خبر انتقادی پایگاه خبری تحلیلی دارو و سلامت(فانا) با عنوان «جولان دلالان در بازار شیر خشک‌های خاص» در تاریخ دوم تیرماه 98 اعلام کرد:

 

با توجه به استراتژیک بودن فرآورده‌ها و بخشنامه هیئت‌وزیران مبنی بر نظارت بر زنجیره تأمین و ثبت اطلاعات مصرف‌کنندگان شیرخشک های ویژه، مراتب نظارت بر زنجیره تأمین از توزیع‌کننده تا مصرف‌کننده اواخر شهریور سال گذشته به ‌تمامی معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور ابلاغ شد.

همچنین سازمان غذا و دارو به‌منظور کنترل جریان اطلاعات موجود در زنجیره تأمین شیرخشک های ویژه، دسترسی‌های ویژه در سامانه متمرکز HIX به معاونت‌ها، محدودیت توزیع داروخانه‌ای رفع و خریدوفروش فرآورده‌ها برای تمامی داروخانه‌ها را به رعایت فرایند ثبت اطلاعات و مطابق تجویز پزشک مشروط کرده و به‌تمامی شرکت‌های توزیع‌کننده مربوط اعلام کرد.

شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه در داروخانه‌ها و مراکز توزیع به میزان کافی وجود دارد. برنامه‌های تأمین این فرآورده‌ها مطابق روال گذشته در حال انجام بوده و در زمینهٔ قاچاق و دلالان ناصرخسرو تاکنون گزارشی به سازمان منعکس نشده است.

 

به‌منظور اطمینان از صحت عملکرد نظارتی معاونت‌های غذا و دارو، مکاتبات لازم برای بررسی مجدد و نظارت بر بازار نیز انجام ‌شده است، هموطنان نیز در صورتی که گزارشی از قاچاق این فراورده ها دارند، مراتب را به معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی  گزارش کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٢ تير ١٣٩٨ - ١٠:١٨ / شماره خبر: ١٩٢٥٢٦ / تعداد نمايش: 136

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج