وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری خانه ملت:

افزایش سهمیه دانشگاه های علوم پزشکی برای داوطلبان بومی مناطق محروم از 10 به 30 درصد

معاونت درمان وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: وزارت بهداشت موظف شده است 30 درصد ورودی های پزشکی عمومی، دستیاری تخصصی پزشکی و سایر رشته های گروه پزشکی را ازطریق جذب دانشجوی بومی با اولویت مناطق محروم و متناسب با نیاز استان ها در چهارچوب نظام سطح بندی پذیرش کند.

 

به گزارش وبدا، معاونت درمان وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری خانه ملت با عنوان «توزیع پزشک در کشور تناسبی با عدالت ندارد» در تاریخ 12 تیرماه 98 اعلام کرد:

 

قانون برقراری عدالت آموزشی در سال 89 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و بر اساس این قانون 10 درصد ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی از داوطلبان بومی مناطق محروم پذیرش می شوند و پذیرفته شدگان موظف هستند سه برابر مدت تحصیل در شهر محل تعهد خدمت نمایند.

 متعاقبا" درمهرماه سال 92 طی اصلاحیه بند 3 ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی وتخصصی، سهمیه فوق الاشاره از 10 درصد به 30 درصد افزایش یافت. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شد 30 درصد ورودی های پزشکی عمومی، دستیاری تخصصی پزشکی و سایر رشته های گروه پزشکی را ازطریق جذب دانشجوی بومی با اولویت مناطق محروم و متناسب با نیاز استان ها و در چهارچوب نظام سطح بندی پذیرش کند.

 

بدیهی است قانون برقراری عدالت آموزشی از سال 89 جاری است و هم اکنون فارغ التحصیلان رشته های مختلف در نقاط محروم محل تعهد مشغول ارائه خدمت هستند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨ - ١٠:٠١ / شماره خبر: ١٩٣٠٥٤ / تعداد نمايش: 87

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج