وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطلب مندرج در روزنامه آفتاب یزد

بيمه مسكن درد بيماران خاص

            احتراماً پيرو درج مطلب با عنوان بيمه مسكن درد بيماران خاص مورخ 27/3/91 خواهشمند است دستور فرمائيد براي روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج پاسخ به شرح ذيل اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

 

متن پاسخ

 

طبق پاسخ معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

 

باتوجه به قوانين و مقررات موجود در وزارت متبوع و وزارت رفاه، كار و تامين اجتماعي ، بيماران خاص براي دريافت درمان بيماري زمينه اي (از قبيل انجام دياليز، تعويض خون، تزريق فرآورده هاي انعقادي و ...) هزينه اي پرداخت نكرده و پوشش بيمه اي درا ين خصوص به ميزان صددرصد صورت مي گيرد.

درخصوص هزينه ساير خدمات درماني و دارويي مورد نياز بيماران، سازمان هاي بيمه گر پوشش حمايتي خود را (دردستورالعمل تعرفه و تعهدات بيمه اي بيماران خاص و صعب العلاج) بيشتر از رقم متعارف افزايش داده و براي مثال براي پوشش داروهاي سرپايي ميزان تعهد،80 ،90 و بعضاً 100 درصد مي باشد.

اين معاونت با استفاده از اعتبار كمك به درمان بيماران خاص و صعب العلاج، تلاش مي كند آن دسته از خدمات درماني و دارويي خارج از تعهد سازمانهاي بيمه گر را جبران نمايد كه براي مثال مي توان به تقبل هزينه خدمات دندانپزشكي بيماران تالاسمي و هموفيلي، تقبل هزينه فرانشيز سهم بيمار داروهاي اينترفرون ايراني در بيماران ام اس  و تقبل هزينه پروتز مفصلي و جراحي تعويض مفصل در بيماران هموفيلي و ... اشاره نمود كه دستورالعمل ابلاغي آن در سال جاري مزيد استحضار به پيوست مي باشد.

با توجه به محدوديت هاي موجود در تامين برخي اقلام دارويي،‌شاهد مشكلات مقطعي در تامين داروهاي مذكور هستيم كه با تلاش همكاران سازمان غذا و دارو اين موضوع پيگيري و حتي المقدور مرتفع مي شود(توضيحات بيشتر از سازمان مذكور قابل استعلام است).درخصوص بيماران مبتلا به سرطان، اين معاونت فرانشيز سهم بيماران را در خصوص هزينه هاي شيمي درماني، راديوتراپي و جراحي سرطان تعهد مي نمايد.

درپايان متذكر مي گردد مقوله درمان و داروي بيماران خاص و صعب العلاج همواره يكي از دغدغه هاي اين معاونت محسوب شده و با عنايت به محدوديت منابع در اختيار و نيازهاي درماني متنوع اين گروه از بيماران،‌همكاري كليه نهادها و دستگاههاي اجرايي و قانونگذار جهت مرتفع نمودن نيازهاي ضروري است و مجدداً اعلام مي دارد اين معاونت متناسب با اعتباري كه دريافت مي كند(نه اعتباري كه در رسانه ها اعلام مي شود) امكان كمك به اين عزيزان را پيدا مي كند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢١ مرداد ١٣٩١ - ١٢:٤٠ / شماره خبر: ٩٨٧٧٥ / تعداد نمايش: 1216

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج