وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطلب مندرج در روزنامه همشهري

مرگ چهارمين دانش آموز.....

سلام عليكم

            احتراماً پيرو درج مطلب با عنوان مرگ چهارمين دانش‌آموز در حادثه آتش‌سوزي چابهار مورخ 21/8/90 خواهشمند است دستور فرماييد جهت روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج جوابيه به شرح ذيل اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

                                                            متن پاسخ

طبق پاسخ روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي خدمات بهداشتي درماني زاهدان:

بنا به اظهارات مسئولان استاني و همچنين فرماندار محترم شهرستان چابهار ، درمان 3 دانش‌آموز مصدوم در كمترين زمان ممكن انجام پذيرفت و با سرعت عمل مركز فوريت‌هاي پزشكي در كمترين زمان پس از حادثه مجروحان به بيمارستان انتقال و در ساعت 7:10 صبح مجروحين فوق بر روي تخت بيمارستان قرار داشته‌اند.

پزشكان حاضر در بيمارستان امام علي (ع) شهرستان چابهار در كمترين زمان ممكن پانسمان مجروحان حادثه را انجام دادند.

همچنین3 جراح عمومي در ساعات اوليه در بيمارستان امام علي (ع) چابهار بر بالين بيماران حاضر شدند و وضعيت مصدومان را مورد بررسي قرار دادند.

شایان ذکراست انتقال 3 مصدوم حادثه فقط از طريق هواپيماي مجهز به ونتيلاتور امكانپذير بوده و جابجايي بوسيله هواپيماي معمولي به علت احتمال بروز خطرجاني براي اين دانش‌آموزان به هيچ وجه ممكن نبود. لذا 3  مصدوم در كمترين زمان و با استفاده از مجهزترين آمبولانس‌هاي دانشگاه به بيمارستان خاتم‌الانبياء (ص) زاهدان به عنوان مركز درمان سوختگي استان منتقل شدندو اقدامات درماني مرسوم براي افرادي كه دچار سوختگي شديد شده‌اند در ساعات اوليه پس از سوختگي: دريافت مايع، اكسيژن و مسكن است كه تمامي اين اقدامات براي دانش‌آموزان مصدوم انجام شد و سپس جهت درمان تكميلي به بيمارستان خاتم‌الانبياء (ص) زاهدان منتقل شدند.

بخش سوختگي بيمارستان خاتم‌الانبياء(ص) زاهدان به عنوان يكي از بخش‌هاي سوختگي مجهز كشور، در حال خدمات‌دهي به بيماران سوختگي است و هم اكنون بخش سوختگي اين بيمارستان داراي 12 تخت بستري بزرگسالان و 3 تخت اطفال و 2 تخت آي‌سي‌يو سوختگي است. و اين بيمارستان هيچگونه كمبودي در ارائه خدمات درماني به اين دانش‌آموزان نداشته و تنها با رضايت شخصي همراهان، بيماران به بيمارستان شهيدمطهري تهران منتقل شدند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٣ آذر ١٣٩٠ - ١٠:٢٠ / شماره خبر: ٩٨٨٨٤ / تعداد نمايش: 1212

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج