وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پيرو درج مطلب خبرگزاري مهر مورخ 3/7/89

كركره داروخانه‌هاي كرج پايين است مردم سرگردان شدند

مدير عامل محترم خبرگزاري مهر
 سلام عليكم
با احترام، پيرو درج مطلب با عنوان: «كركره داروخانه‌هاي كرج پايين است مردم سرگردان شدند» در خبرگزاري مورخ 3/7/89، خواهشمند است دستور فرماييد براي روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج جوابيه به شرح ذيل كه براساس گزارش دانشكده علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني كرج مي‌باشد، اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.
 
متن جوابيه
در حال حاضر 267 باب داروخانه در سطح شهرستان مشغول فعاليت مي‌باشد كه از اين تعداد 19 باب به صورت شبانه‌روزي در شهر كرج، محمدشهر، ماهدشت و كمال شهر فعاليت داشته، همچنين تعداد 7 بيمارستان دولتي و 3 كلينيك تامين اجتماعي با داروخانه‌هاي شبانه‌روزي در سطح شهرستان پاسخگوي نيازهاي مراجعين بوده كه بيشتر مراجعه‌كنندگان اورژانسي در شب و ايام تعطيل براي دريافت خدمات به اين مراكز مراجعه مي‌نمايند.
صدور مجوزهاي لازم براي تأسيس داروخانه تابع آيين‌نامه جاري داروخانه‌ها و ضوابط مربوطه است، به طوري كه در مناطق محروم و نيازمند، پس از بررسي كارشناسي و نيازسنجي، درخصوص تأسيس داروخانه اقدام مي‌شود.
لازم به توضيح است، نظارت بر عملكرد داروخانه‌ها در شهرستان كرج برعهده حوزه مديريت اداره دارو و داروهاي اعتيادآور معاونت غذا و دارو بوده و در صورت لزوم شماره تلفن مستقيم 2555588-0261 كارشناسان جوابگوي سوالات خواهند بود.
همچنين مركز اطلاع‌رساني داروها و سموم (DPIC) يكي از مراكز ارائه خدمات معاونت غذا و دارو بوده كه در حال حاضر همه روزه در ساعات اداري با شماره تماس 2559191-0261 و 115 پاسخگوي شهروندان محترم و جامعه پزشكي مي‌باشد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٧ بهمن ١٣٨٩ - ١٤:٢٦ / شماره خبر: ٩٨٩٦٥ / تعداد نمايش: 7441

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج