وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطلب مندرج در روزنامه اطلاعات

شهر ارجمند از امكانات شهري برخوردار نيست

پيرو درج مطلب با عنوان: «شهر ارجمند از امكانات شهري برخوردار نيست» مورخ 22/7/92 خواهشمند است دستور فرماييد براي روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج پاسخ به شرح ذيل اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

 

متن پاسخ

طبق پاسخ دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شهيدبهشتي؛

شهر ارجمند داراي يك مركز بهداشتي درماني شهري، روستايي مي‌باشد و براساس سرشماري نفوس و مسكن داراي 1088 نفر و براساس سرشماري ساليانه سال 92 داراي 732 نفر و در روستاها داراي 236 نفر جمعيت مقيم مي‌باشند. با توجه به دستورالعمل بيمه روستايي مبني بر اختصاص يك نفر پزشك و ماما براي مراكز داراي جمعيت تا 4000 نفر، در حال حاضر در مركز مذكور يك پزشك و يك ماماي قرارداد بيمه روستايي مشغول خدمت مي‌باشند.

شايان ذكر است با توجه به اهميت و لزوم ارائه خدمت، از سال‌ها قبل علاوه بر پزشك بيمه روستايي، پزشك قرارداد بخش خصوصي نيز در اين منطقه مستقر بوده است و از تاريخ 10/3/1390 نيز پزشك طرحي علاوه بر پزشك بيتوته بيمه روستايي، دو روز پاياني هفته به صورت بيتوته در منطقه حضور داشته است كه بنا به درخواست بخشدار منطقه و تا شهريور ماه سال جاري اين موضوع اجرا شده است. همچنين با پيگيري‌هاي متعدد، از آذر ماه امسال پزشك قرارداد بخش خصوصي نيز در شهر ارجمند مستقر خواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٢ - ١١:٠٩ / شماره خبر: ٩٩٧٣٢ / تعداد نمايش: 4188

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج