وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند/ تشريح برنامه هاي دهه فجر دانشگاه از سوي دبير ستاد دهه فجر

دكتر دستجردي:براي كار درست و خدمت به مردم و محرومين از هيچ كوششي دريغ نكنيم

بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه با آغاز دهه فجر، معاون فرهنگي دانشجويي و دبير ستاد دهه فجر دانشگاه در گفتگويي با پايگاه اطلاع رساني و خبري روابط عمومي دانشگاه، برنامه هاي دهه فجر سال ۹۴ دانشگاه را اعلام نمود.

معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه با تبريك ايام مبارك دهه فجر به تمامي هموطنان عزيز، مردم شريف استان و جامعه دانشگاهي گفت: اميدوارم در عمل بتوانيم قدردان دستاوردهاي انقلاب اسلامي باشيم و پاسبان خوبي براي ثمره خون شهداء، ايثارگري جانبازان و آزادگان باشيم.
دكتر رضا دستجردي با اظهار اينكه انقلاب اسلامي ايران كه با رهبري امام خميني (ره) شكل گرفت و با باور و اعتقاد رهبر معظم انقلاب به مكتب حضرت امام براي حفظ، تداوم و گسترش آن در داخل و خارج از كشور هدايت و اداره مي شود افزود: انشاء ا... اين انقلاب عظيم اسلامي به انقلاب حضرت وليعصر(عج)پيوند بخورد و شاهد ظهور آن حضرت باشيم
وي با اشاره به برنامه هاي دانشگاه به مناسبت گراميداشت دهه فجر خاطرنشان كرد: در گام اول با آذين بندي و فضاسازي مناسب محيطي كه در دانشگاه و تمامي واحدهاي تابعه در سطح استان صورت گرفته است آمادگي و زمينه استقبال از دهه فجر فراهم شد.
دبير ستاد دهه فجر اضافه كرد: فضاسازي محيطي با محوريت معرفي دستاورهاي انقلاب اسلامي، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، تداعي ايام دهه فجر ۵۷ و... طراحي و اجر ا شده است.
دكتر دستجردي با اظهار اينكه فرا رسيدن اين ايام در دانشگاه مي بايست اوج تجلي همدلي و همزباني جامعه دانشگاهي براي پيشرفت و ارتقاء دانشگاه در مسير پيشبرد اهداف نظام جمهوري اسلامي ايران باشد گفت: در اولين روز از دهه فجر همزمان با لحظه ورود تاريخي بنيانگذار كبير انقلاب به ميهن، آهنگ هاي انقلابي با هدف يادآوري آرمان هاي انقلاب و تجديد ميثاق با اين آرمان ها پخش شد.
وي افزود: همزمان با پخش آهنگ انقلابي، توزيع پذيرايي در تمامي واحدهاي دانشگاه صورت گرفت.
معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه با اظهار اينكه طرح ها و مطالب زيادي براي استفاده از حداكثر بسترهاي اطلاع رساني در مجموعه دانشگاه تهيه گرديده است گفت: هر يك ازظرفيت هاي زيرسايت هاي دانشگاه، تابلو اعلانات اتوماسيون اداري و محيطي دانشگاه، پس زمينه سيستم ها، سامانه پيام كوتاه در بعضي واحدهاي دانشگاه، سربرگ مكاتبات اداري و... به طور روزانه و مستمر براي نشان دادن نمادي از انقلاب مورد استقاده قرار خواهد گرفت.
دكتر دستجردي با بيان اينكه قرائت زيارت پرفيض عاشورا همراه با غبارروبي و عطر افشاني مزار شهداي گمنام دانشگاه با حضور همكاران دانشگاه از ديگر برنامه هاي دهه فجر مي باشد گفت: ديدار با خانواده معزز شهدا و ايثارگران با حضور مسئولين و مديران ارشد دانشگاه نيز برنامه ريزي شده است.
وي به برگزاري طرح ختم دوره قرآن از سوي دفتر امور بانوان دانشگاه اشاره كرد و گفت: اساتيد، كاركنان و دانشجويان دانشگاه در ايام دهه فجر با مراجعه به زير سايت اين دفتر مي توانند در اين طرح به صورت الكترونيكي ثبت نام و ثواب آن را به شهدا و امام راحل اهدا نمايند.
دبير ستاد دهه فجر دانشگاه از برگزاري مسابقات رشته هاي مختلف ورزشي ويژه كاركنان و دانشجويان در سطح دانشگاه خبر داد و گفت: مسابقات واليبال در دو بخش خواهران و برادران به صورت استاني برگزار مي شود.
دكتر دستجردي اضافه كرد: مسابقات فرهنگي كتابخواني، نقاشي و عكاسي نيز از برنامه هاي در حال اجرا مي باشد.
وي از برگزاري جشن انقلاب ويژه دانشجويان خبر داد و گفت: شب شعر با موضوع انقلاب اسلامي  نيز از مصوبات شوراي فرهنگي به مناسبت ايام دهه فجر مي باشد.
معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه اضافه كرد: با برنامه ريزي و هماهنگي هاي صورت گرفته با ائمه جماعت در تمامي واحدهاي تابعه دانشگاه، سخنراني هاي كوتاه با موضوعيت دهه فجر و انقلاب در بين الصلاتين ظهر و عصر صورت مي گيرد.
دكتر دستجردي با بيان اينكه در اين ايام افتتاحيه هاي خوبي از پروژه هاي ارزشمند عمراني و تجهيزات پزشكي حوزه سلامت و نيز كلنگ زني هايي در واحدهاي تابعه دانشگاه صورت خواهد گرفت افزود: جزييات اين برنامه ها و مراسمات در برنامه زنده راديويي دستاورد در هيجدهم بهمن ماه توسط رياست محترم دانشگاه و يا جانشين ايشان به اطلاع هم استاني هاي عزيز خواهد رسيد.
وي با بيان اينكه امروز دانشگاهيان علوم پزشكي بيرجند در مراسم گراميداشت سالروز ورود تاريخي امام خميني(ره) به كشور شركت كردند خاطرنشان كرد: انشاء الله در ۲۲ بهمن سالروز پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي نيز شاهد شركت گسترده و منسجم دانشگاهيان همگام با مردم شريف استان و اعلام بيعت مجدد با شهيدان والا مقام، امام راحل(ره) و مقام معظم رهبري خواهيم بود.
معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه در پايان يادآور شد : براي كار درست مبتني بر وجدان و خدمت به مردم و محرومين از هيچ كوششي دريغ نكنيم و خدمت صادقانه به مردم عبادت است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٤ - ٠٦:٢٠ / شماره خبر: ١٣٩٦٨٦ / تعداد نمايش: 2115

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج