وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند/سخنراني رئيس شبكه بهداشت و درمان فردوس در پيش خطبه هاي نماز جمعه هفته گذشته

دكتر ميرزايي: اميدوارم در كنار هم بتوانيم براي اعتلاي سلامت جامعه كوشا باشيم

بنا به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان فردوس، دكتر ميرزايي در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه هفته گذشته فردوس به ارائه گزارشي ازاجراي طرح تحول نظام سلامت در اين شهرستان پرداخت.

رئيس شبكه بهداشت و درمان فردوس ابتدا با تبريك ايام مبارك دهه فجر به نمازگزاران گفت: خدمات طرح تحول نظام سلامت در سال ۹۳ و ۹۴ بسيار عظيم و چشمگير بوده كه  فردوس نيزاز آن بي نصيب نبوده است.
دكتر سيد محمود ميرزايي با اظهار اينكه اين طرح در چند گام انجام گرفته است افزود: كاهش فرانشيز بيماران، ماندگاري و مقيمي پزشكان و جذب پزشك كه خوشبختانه ۲۵ متخصص به ارائه خدمت به همشهريان مي پردازند از گام هاي بسيار خوب طرح تحول در اين شهرستان بوده است.
وي اضافه كرد: اعتبارات مناسبي براي ارتقاء بخش هاي آموزشي، بهداشتي و برنامه پزشك خانواده نيز هزينه شده است
رئيس شبكه بهداشت و درمان فردوس با اظهاراينكه براي ارائه خدمات بهتر و شايسته تر در كلينيك تخصصي جديد مردم ياري و همراهي كنند گفت: در راستاي اجراي طرح تحول نظام سلامت در پي مجوز احداث كلينيك ويژه بيمارستان، اورژانس و توسعه بلوك زايماني كلنگ زني اين طرح ها را در ايام دهه فجر خواهيم داشت.
دكتر ميرزايي اضافه كرد: خريداري تجهيزات پزشكي، نماسازي بيمارستان، تعويض تخت ها و زيباسازي محيطي اكثر واحدهاي تحت پوشش شبكه را داشته ايم.
وي با اشاره به رشد چشمگير ويزيت ماهيانه در كلينيك خاطرنشان كرد: با اين رشد چشمگير و به طبع آن ازدياد بيماران و افزايش حجم كاري پزشكان، با وجود راه اندازي تلفن گويا با ۱۲ خط نيز باعث ايجاد مشكلاتي در نوبت دهي مي شود.
رئيس شبكه بهداشت و درمان فردوس در ادامه از مردم خواست بر حس نياز تخصصي به پزشكان مراجعه نمايند تا بار مراجعات غير ضروري  
كاهش يابد.
دكتر ميرزايي با تشكر از همكاري هلال احمر بابت در اختيار قرار دادن فضا براي كلينكي تخصصي گفت: دستگاه ها تجهيزات جديدي مانند سونوگرافي، آندوسكوپي و... خريداري شده است منتها به كمك خيرين براي تكميل تجهيزات مورد نياز بعضي بخش ها از جمله تامين دستگاه mri كه در حال پيگيريست نيازمنديم هر چند كه در اين  زمينه تعدادي از خيرين و همچنين دارالشفاء قول هاي مساعدي داده اند.
وي با آرزوي سعادت و سلامت براي نمازگزاران و تشكر از دفتر امام جمعه شهرستان براي فرصتي كه در اختيار شبكه بهداشت و درمان اختصاص داده بود گفت: اميدوارم در كنار هم بتوانيم براي اعتلاي سلامت جامعه كوشا باشيم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٤ - ١٩:٣٩ / شماره خبر: ١٣٩٧٤٩ / تعداد نمايش: 2189

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج