وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند/همزمان با دهه فجر افتتاح بخش ICU بيمارستان شهيد آتشدست نهبندان

دكتر فريد هاشمي: بهسازي و بازسازي بخش هاي ويژه از اهم برنامه هاي طرح تحول است

رئيس شبكه بهداشت و درمان نهبندان از افتتاح بخش مراقبت هاي ويژه ICU با حضوراستاندار خراسان جنوبي و ساير مسئولين ارشد استاني، شهرستاني و دانشگاهي در ظهر امروز سه شنبه ۹۴/۱۱/۱۳  خبر داد.
دكتر عليرضا فريد هاشمي با اعلام اين خبر گفت: عمليات اجرايي اين پروژه در سال ۹۳ آغاز شد و همزمان با آغاز ايام دهه مبارك فجر به پايان رسيد كه در ارائه خدمات درماني مطلوب و شايسته تر به جمعيتي قريب  ۱۴۰۰۰ خانوار نقش موثري خواهد داشت.
وي با بيان اينكه گسترش، توسعه ، بهسازي و بازسازي بخش هاي مراقبت هاي ويژه از اهم برنامه هاي طرح تحول مي باشد خاطرنشان كرد:تامين اعتبار اين پروژه از اعتبارات طرح تحول نظام سلامت وزارت بهداشت صورت گرفته است.    
رئيس شبكه بهداشت و درمان نهبندان با بيان اينكه بخش مراقبت هاي ويژه به خصوص ICU نيازمند بهترين تجهيزات، امكانات و نيروي انساني مي باشد خاطرنشان كرد:۵ تخت آي سي يو، ۴دستگاه ونتيلاتور، ۵ دستگاه مانيتورينگ، ۵ دستگاه كنسول طبي ، ۲ عدد ترالي و دستگاه نوار قلب، الكتروشوك ،پالس اكسي متر و لارنگوسكوپ هر كدام يك دستگاه از تجهيزات اين بخش مي باشد.
دكتر فريد هاشمي با اظهار اينكه ارتقاي ميزان رضايتمندي بيماران و همشهريان، كاهش هزينه هاي درماني و كاهش اعزام به مركز استان و ساير شهرستان ها از منافع راه اندازي اين بخش مي باشد گفت: جلوگيري از اعزام بيماران نيازمند به ICU و بيماران قلبي به مركز استان، افزايش ميل به ماندگاري شهروندان و ترغيب پزشكان براي خدمت در شهرستان و فراهم شدن زمينه جذب پزشكان و رشته هاي تخصصي جديد از ساير مزاياي راه اندازي اين بخش مي باشد.
وي با بيان اينكه در بيمارستان آتشدست خدمات تخصصي قلب، عروق و سونوگرافي پيشرفته نيز انجام مي شود گفت: در حاشيه افتتاح بخش، از كلينيك تخصصي قلب با امكانات و تجهيزات پيشرفته اكوي قلب، تست ورزش،هولترمانيتورينگ فشارخون و قند و همچنين از دستگاه پيشرفته سونوگرافي بيمارستان
رونمايي شد.
گفتني است بعد از اتمام مراسم افتتاح، دكتر باريك بين معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه به همراه دكتر ارجمندي مدير درمان در نشستي با متخصصين و پرسنل شبكه بهداشت و درمان نهبندان حضور يافت و ضمن ديدار و گفتگو، در جريان روند ارائه خدمات بهداشتي درماني در اين شهرستان قرار گرفت و ساعتي را به شنيدن نظرات، ديدگاه ها حاضرين و مشكلات موجود در اين شبكه اختصاص داد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٤ - ١٩:٤٤ / شماره خبر: ١٣٩٧٥١ / تعداد نمايش: 2747

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج