وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

تشريح آوردهاي حوزه سلامت استان در برنامه زنده راديويي دستاورد شبكه استاني صداي خراسان جنوبي

دكتر باريك بين به ارائه گزارشي از وضعيت موجود حوزه سلامت استان پرداخت

بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه، برنامه زنده راديويي دستاورد از شبكه استاني صداي خراسان جنوبي (خاوران) ويژه ارائه خدمات و دستاوردهاي نظام جمهوري اسلامي ايران در دستگاه هاي اجرايي استان كه در ايام دهه فجر ساعت ساعت ۸:۲۰ دقيقه (۱۲لغايت ۲۱ بهمن) برگزار مي شود، امروز يكشنبه ۹۴/۱۱/۱۸ با حضور معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه و سرپرست معاونت درمان به منظور بيان آوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در حيطه هاي امكانات پزشكي، خدمات درماني، تجهيزات پزشكي و اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت استان پخش شد.
معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه با بيان اينكه فعاليت هاي دانشگاه علوم پزشكي با محوريت سه بخش بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مي باشد گفت: در ايام دهه فجر تاكنون افتتاح بخش ICU بيمارستان شهيد آتشدست نهبندان و چند مورد بهره برداري ديگر و كلنگ زني پروژه هاي جديد در شهرستان هاي تابعه استان صورت گرفته است.
دكتر بهنام باريك بين با بيان اينكه در دورترين نقطه خراسان جنوبي ارائه خدمات بهداشتي به نحو مطلوب انجام مي شود گفت: ارائه خدمات حوزه بهداشت شامل شهرهاي زير ۲۰ هزار نفر، حاشيه نشيني و شهرهاي ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر و تكميل پروژه هاي عمراني در كل استان است.
وي با اشاره به وضعيت خدمات بهداشتي در يكسال گذشته گفت: فعال كردن ۶ مركز بهداشتي درماني روستايي در سال ۹۴، تجهيز كل خانه ها و مراكز بهداشتي درماني، ساخت پانسيون پزشكان و... از اقدامات اين حوزه مي باشد ضمن اينكه افزايش جذب پزشك عمومي را داشته ايم كه در سال ۹۳، تعداد ۲۴ نفر و در سال ۹۴ حدود ۱۵ نفر اضافه شده است و الان در اكثر مراكز بهداشتي درماني حضور يك پزشك را داريم كه نسبت به سالهاي پيش تر كه پزشك ايراني نداشته ايم روند بسيار خوبي است.
معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه با بيان اينكه در شهرهاي بين ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر اخيراً ۸ پايگاه سلامت را راه اندازي كرديم گفت: جذب ۲۸ نيرو و راه اندازي ۴ مركز جامع سلامت در بيرجند و فردوس، تكميل و تجيهز ۲۱ خانه بهداشت را نيز داشته ايم و در راستاي طرح گسترش كه يكي از طرح هاي بسيار خوب حوزه بهداشت است و با تصويب آن ۱۸ خانه بهداشت جديد قرار است در حوزه بهداشت خراسان جنوبي اجرايي شود و همچنين ۱۵ مركز بهداشتي و درماني، ۳ پايگاه بهداشتي جديد و ۸ تا پايگاه حاشيه شهر خواهيم داشت.
دكتر باريك بين با بيان اينكه در بهبود تغذيه، مديريت بيماريها، بهداشت محيط، عمومي، سلامت خانواده و جمعيت و... پوشش بسيار خوبي داريم گفت: اجراي طرح نظام سلامت دهان و دندان و دندانپزشك خانواده كه در ۲۵ مركز مجري طرح جديداً راه اندازي شده است نيز نويد وضعيت مطلوب تر بهداشت خراسان جنوبي در آينده را مي دهد.
وي در ادامه اشاره اي كوتاه به ساير حوزه ها داشت و خاطرنشان كرد: يكي از فعاليت هاي بسيار خوب دانشگاه علوم پزشكي، اخذ مجوز پذيرش دانشجوي داروسازي است كه اميدواريم در سال ۹۵ اين كار انجام شود.
معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه اضافه كرد: راه اندازي مراكز مهارت هاي باليني در بخش آموزش و گسترش پذيرش دانشجويان در مقاطع PHD و دستياري از ساير فعاليت هاي شايسته دانشگاه است.
دكتر باريك بين با اظهار اينكه امسال افتتاح ساختمان مراكز تحقيقاتي را داشته ايم گفت: تجهيز آزمايشگاه تحقيقات كه  مي تواند بسيار در بخش پژوهش به دانشگاه كمك كند، تجهيز و توسعه مركز اطلاع رساني و موافقت نامه اصولي ۳ مركز تحقيقات مصوب را نيز داشته ايم
وي با بيان اينكه مديريت نظارت بر مواد غذايي، آرايشي و بهداشتي، نظارت بر امور دارو و مواد مخدر در سطح بسيار وسيعي انجام مي شود گفت: از فعاليت هاي شاخص غذا و دارو اجراي طرح كشوري PMS كه همان كنترل محصولات در سطح عرضه است، تجهيز آزمايشگاه و ملزومات پزشكي و كنترل سموم و فلزات سنگين و ساير تركيبات مضر  است.
معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه با اشاره به فعاليت هاي اين معاونت  گفت: در سه بخش منابع مالي، انساني و فيزيكي فعاليت هاي خوبي در بحث تحول سلامت انجام و اعتبارات بسيار خوبي نيز جذب شده است كه بسياري از اين اعتبارات هم اكنون در حال هزينه كرد است.
دكتر باريك بين با اظهار اينكه ۳ بيمارستان در سال ۹۴ راه اندازي كرديم گفت: در اين ۳ بيمارستان ۲۶۷ نفر نيرو جذب شده اند كه اين نيروها از سال ۹۱ استخدام بودند ولي شروع به كار آنها امسال بود
وي با اشاره به اينكه امسال ۳۱۰ نفر نيز در بحث طرح تحول سلامت وارد سيستم شده اند گفت: همچنين ۲۰۰ نفر نيروي استخدام پيماني در ۳ بيمارستان بيرجند و طبس داشته ايم.
معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه با اظهار اينكه بكارگيري نيرو حوزه بهداشت در حاشيه شهرهاي بيرجند و فردوس داشته ايم كه بسيار هم مهم بوده است گفت: نيروهاي پيام آور، طرحي، ضريب K نيز در مجموعه دانشگاه فعاليت مي كنند
دكتر باريك بين با بيان اينكه در سال ۹۳، تعداد ۹۰ نفر بهورز و در سال ۹۴ تعداد ۲۰۰ نفر بهروز در آموزشگاه هاي بهورزي پذيرش شده اند گفت: در سال ۹۵ با راه اندازي و تكميل بيمارستان ۲۷۰ تختخوابي رازي انشالله جذب نيرو خواهيم داشت.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٤ - ٠٦:٠٦ / شماره خبر: ١٤٠٣٦٧ / تعداد نمايش: 2376

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج