وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دکتر عابدی در اولین نشست کارگروه تخصصی بهداشت و درمان در حوادث غیر مترقبه و پدافند غیرعامل استان خراسان جنوبی

در کوریکولوم های آموزشی اورژانس، به مباحث آموزش پیش بیمارستانی توجه بیشتری شود.

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در اولین جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان در حوادث غیر مترقبه و پدافند غیر عامل استان، که امروز شنبه ۹۴/۱/۲۱ در محل سالن جلسات معاونت درمان دانشگاه برگزار گردید،
معاون آموزشی دانشگاه، با بیان اینکه اورژانس ها در بیمارستان های آموزشی بر مبنای آموزشی طراحی شود گفت: در کوریکولوم های آموزشی، به مباحث آموزش پیش بیمارستانی توجه بیشتری شود.
دکتر فرشید عابدی با اظهار اینکه علوم پزشکی بیرجند آمادگی اجرای پایلوت در این زمینه را دارد گفت: نقص عمده اورژانس های ما نداشتن آموزش های بین حرفه ای است.
وی با اظهار اینکه ما جزء شش دانشگاه عضو کمیته  راهبری دانشگاه مجازی کشور هستیم خاطرنشان کرد: اولین دانشگاهی هستیم که برای افغانستان به طور مجازی کلاس جراحی اعصاب برگزار کردیم و الان هم برای تدریس از راه دور جراحی قرارداد داریم.
معاون آموزشی دانشگاه با بیان اینکه نگاه خود را با توجه به تمامی تکنیک های آموزش مجازی جلو می بریم گفت: برای برگزاری کلاس های مجازی در زمینه اورژانس نیز اعلام آمادگی داریم.
دکتر عابدی با اشاره به وضعیت امکانات، تجهیزات و نیروهای متخصص بومی استان و اظهار اینکه برای ادامه تحصیل در رشته های فوق تخصصی، این امکان برای پزشکان بومی فراهم شود گفت: با تامین منابع انسانی بومی متخصص، اعزام بیمار به سایر استان ها کمتر رخ خواهد داد.
وی در ادامه به بیان مطالبی با محوریت سیاست گسترش فرهنگ ، تولید علم، باز مهندسی و نو مهندسی منابع فیزیکی و اقدام پدافند غیر عامل در نظام سلامت پرداخت و گفت: قطعا پدافند زیستی و ادغام ان با نظام سلامت برای حاشیه خراسان جنوبی مهم است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٥ - ١٧:٤٥ / شماره خبر: ١٤٣٠١٧ / تعداد نمايش: 1580

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج