وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سفر مسئول روابط عمومی اورژانس کشور به بیرجند برای عیادت از تکنسین اورژانس

یعقوب پور:انعکاس فعالیت ها و اخبار اورژانس، نقش بسزایی در اتقاء سواد سلامت مردم دارد

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در پی بروز سانحه تصادف و مصدومیت یکی از پرسنل اورژانس فردوس، مسئول روابط عمومی اورژانس کشور روز شنبه ۹۵/۰۴/۱۲ به بیرجند سفر کرد.
مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی وزارت بهداشت در این سفر یک روزه، ابتدا به نمایندگی از مسئولین و پرسنل این مرکز با حضور در بخش جراحی اعصاب مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) به بالین بیمار محسن صابری از پرسنل اورژانس فردوس رفت و ضمن عیادت و دلجویی، پیگیر روند درمان و بهبودی وی شد.
مهین علیپور ضمن آرزوی سلامتی برای وی، در حین این عیادت با مسئولین اورژانس کشور تماس تلفنی برقرار کرد تا دکتر امین صابری نیا رئیس و دکتر جعفر میعادفر معاون اجرایی اورژانس کشور، گفتگویی کوتاه با بیمار برای اظهار همدردی با وی داشته باشند که در هریک از این مکالمات تلفنی، از پزشک معالج و کادر درمانی که برای بهبودی آقای صابری تلاش می کنند تشکر شد و ابراز امیدواری کردند که وی پس از گذراندن هرچه سریعتر دوران مصدومیت و با سلامتی کامل، بتواند باری دیگر ارائه دهنده خدمات اورژانسی مورد نیاز بیماران و مردم باشد.
پس از این دیدار و عیادت، نشست راهکارهای ارتقاء اطلاع رسانی اورژانس با حضور مدیر روابط عمومی دانشگاه در محل اتاق شورا حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد .
مسئول اورژانس کشور در این نشست به ارائه گزارشی از وضعیت و نحوه اطلاع رسانی روابط عمومی های اورژانس کشور پرداخت.
علیپور بر استفاده از تمامی ظرفیت های ارتباطی و کلیه فضاهای اطلاع رسانی برای انتشار روند ارائه خدمات اورژانس ۱۱۵ و عملکرد این مرکز تاکید کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به حساسیت جایگاه روابط عمومی در اورژانس گفت: انعکاس فعالیت ها و اخبار اورژانس نقش بسزایی در اتقاء سواد سلامت مردم دارد.
شیرعلی یعقوب پور با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی صحیح، دقیق و به موقع اضافه کرد: گاهی انتظارات جامعه فراتر از وظایف اورژانس است که اغلب به دلیل آشنا نبودن مردم با اقدامات و خدمات ارائه شده از سوی اورژانس است که باید در این زمینه اطلاع رسانی مناسب انجام شود.
وی با اظهار اینکه دکتر علی دلخروشان رئیس اورژانس استان از مدیران عملیاتی و پر تلاش دانشگاه است از وی و زحمات تمامی تکنسینهای فوریتهای پزشکی درپایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی، بیمارستانی و هوایی استان و سایر پرسنل شاغل در مجموعه مرکز مدیریت و حوادث فوریتهای پزشکی استان قدردانی نمود.
در پایان این نشست از مصطفی شاهین فر و محمد مرشد زاده، به ترتیب مسئولین سابق و کنونی روابط عمومی اورژانس استان تقدیر شد.
بازدید از پروژه بزرگ بهسازی فضای فیزیکی اورژانس مرکز آموزشی درمانی ولیعصر(عج) با حضور دکتر قائمی رئیس و علیرضا فرهادیان رئیس دفتر ریاست دانشگاه و همچنین بازدید از پایگاه مرکزی اورژانس ۱۱۵ بیرجند، مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات بحران (EOC) دانشگاه، دفتر روابط عمومی اورژانس و پایگاه اورژانس مستقر در فرودگاه از دیگر برنامه های سفر یک روزه روابط عمومی اورژانس کشور بود.
 
 
شایان ذکر است دکتر قائمی رئیس دانشگاه، روز بعد از حادثه به همراه دکتر دهقانی معاون درمان و دکتر دلخروشان مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه به عیادت وی رفتند.
 
گفتنی است محسن صابری از پرسنل اورژانس فردوس، عصر روز ۶ تیرماه سال جاری، بعد از اتمام شیفت کاری، در سانحه تصادف دچار ضربه مغزی که بلافاصله به بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند اعزام  و دو فرزند بزرگ و کوچکش نیز به ترتیب از ناحیه ساق پای چپ و لگن دچار شکستگی شده بودند.
طبق اخبار دریافتی خوشبختانه فرزندان ایشان روز شنبه ۹۵/۰۴/۱۲ از بیمارستان شهید چمران فردوس و وی نیز امروز دوشنبه ۹۵/۰۴/۱۴ با حال عمومی خوب از بیمارستان امام رضا(ع) مرخص شد.
پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه بر خود لازم می داند ضمن آرزوی بهبودی کامل برای همکار گرانقدر اورژانس فردوس و فرزندانشان و آرزوی سلامتی برای تمامی بیماران، از کلیه کسانی که بعد از انتشار خبر در شبکه های اجتماعی و اطلاع از این موضوع، در ایام ماه مبارک رمضان و به ویژه لیالی قدر دعاگوی سلامتی و شفای عاجل ایشان بوده اند تقدیر و تشکر نماید.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٤ تير ١٣٩٥ - ٢٢:٥٧ / شماره خبر: ١٤٧٧٨٩ / تعداد نمايش: 1321

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج