وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بیرجند/صحبت های نماینده ولی فقیه استان با اعضای هیئت رئیسه داشگاه

حجت الاسلام عبادی: دستاوردهای انقلاب را با فرهنگ اسلامی و تعهدهای انسانی حفظ کنیم

 

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت الاسلام سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند در دیدار با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه که روز یکشنبه 1397/02/02 به مناسبت هفته سلامت برگزار شد گفت: دستاوردهای انقلاب را با فرهنگ اسلامی و تعهدهای انسانی حفظ کنیم
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه گزارش دکتر قائمی از عملکرد و دستاورد دانشگاه خیلی زیبا بود و استفاده بردیم به وضعیت پزشکی استان و کشور قبل از انقلاب و حضور پزشکانی از کشورهای هند، پاکستان و حتی افغانستان اشاره کرد و گفت: باید این دستاوردها و پیشرفت ها و اقدامات نظام اسلامی به نسل سوم و چهارم انقلاب اطلاع رسانی شود چرا که بیگانه همیشه از ناآگاهی ها سوء استفاده می کند.
حجت الاسلام سید علیرضا عبادی با اشاره به برکات انقلاب اسلامی ایران اضافه کرد: رشد و پیشرفت کشور با زحمات شبانه روزی در این چهل سال به دست آمده اما باید توجه داشته باشیم که باید این دستاوردها را با فرهنگ اسلامی و تعهد انسانی حفظ کنیم.
وی با بیان اینکه مسلمانان همواره سرقافله علم و دانش و تحقیق پزشکی بودند، ادامه داد: هدف اصلی در بخش پزشکی، تجارت و هر حوزه دیگری این بوده که به نوع بشر خالصانه و برای رضای خداوند خدمت شود و سایر مسائل جنبی بوده است.
امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه نباید فرهنگ اسلامی را از دست بدهیم، عنوان کرد: خود مقدم داشتن بر دیگران یکی از مشکلاتی فرهنگی است که جامعه اسلامی را تهدید می کند و اگر این امر را حل کنیم دستاوردها مختلف نخواهد توانست ما را نجات دهد.
حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه هر انسانی دارای دو فرصت خدمت گیری و خدمت رسانی است، تصریح کرد: از زمان تولد انسان خدمات مختلفی را به رایگان از والدین، معلم، مدرسه و دانشگاه می گیرد تا پزشک یا عالم و یا تاجر شود اما اکنون که به این درجه رسیده ایم نوبت ما است که مطابق آن نرخی که خدمت گرفتیم به جامعه خدمت رسانی کنیم.
وی با بیان اینکه سلامت در فرهنگ بسیار با اهمیت و مهمتر از سلامت جسم است، گفت: این فکر وارداتی و غیراسلامی و غیرانسانی است که بگوییم حالا که مسئول شدم تمام منافع خودم مطرح باشد و این یک نوع بیماری است.
نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: دشمن از دستاوردها و پیشرفت های مختلف نظام اسلامی عصبانی است و نمی تواند به ما آسیب برساند اما فکر خودپرستی که فکری خارج از اسلام و انسان دوستی است می تواند به جامعه ما آسیب برساند و این خطرناک است.
حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه باید برای بهداشت فکر و فرهنگ تلاش کرد تا سلامت آن حفظ شود، افزود: مسائلی که بر اساس حفظ حقوق و توجه به ضعیف باشد را باید رعایت کنیم.
امام جمعه بیرجند ادامه داد: وقتی آمار خطای پزشکی اعلام می شود باید متناسب با آمار و ارقام تعقیب خاطی باشد اما اگر آمار تناسب نداشته باشد نشان می دهد مشکلی در نظام پزشکی و جود دارد.
به گفته وی فرهنگ محبت و تعهد نسبت به انسان ها بیشتر از هر چیزی به عنوان سرمایه جمعی اهمیت دارد و باید بر اساس تعهد ایمانی خود را موظف به خدمت به بندگان خدا بدانیم و کمتر عبادتی به اندازه خدمت و نیکی به انسان ها اجر و ثواب دارد.
 

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١١:٢٣ / شماره خبر: ١٧٥٧٨٩ / تعداد نمايش: 285

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج