وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بیرجند/در مراسم یازدهمین جشنواره دانشگاهی شهید مطهری

دکتر امین لو از دستاوردهای طرح تحول و خبرهای خوب برای اعضای هیات علمی گفت

 

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  مراسم یازدهمین جشنواره دانشگاهی شهید مطهری با حضور دکتر حسن امین لو مشاور وزیر در امر برنامه و بودجه و دبیر مجامع شوراها و هياتهاي امناء صبح روز دوشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ در سالن شهيد دکتر رحيمي دانشگاه برگزار شد
مشاور وزیر در امر برنامه و بودجه و دبیر مجامع شوراها و هياتهاي امناء در این نشست اشاره ای به دستاوردهای طرح عظیم تحول نظام سلامت داشت و با اشاره به بازدید از بیمارستان های بیرجند گفت: در خراسان جنوبی نیز طی سال‌های اخیر کارها و اقدامات بسیاری بزرگی انجام‌ شده که از ثمرات طرح تحول سلامت است.
دکتر حسن امین لو با بیان اینکه رئیس جمهور از ابتدای تشکیل دولت، ارتقای سطح سلامت کشور را مهمترین دغدغه خود بیان کرد گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، نگاه دولت یازدهم به حوزه سلامت بسیار تخصصی، علمی و امیدوارکننده بوده است
وی افزود:به طوریقین، مجموعه دولت و وزارت بهداشت به تمامی وعده‌هایی که دربحث کاهش دغدغه مردم داده شده متعهدانه عمل خواهد کرد.
مشاور وزیر بهداشت با ابراز خرسندی از وضعیت ارتقاء سلامت در منطقه خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:اقدامات ارزشمند در حوزه درمان، هم نتیجه سیاست ‌گذاری‌های کلان کشوری و هم نتیجه تلاش‌ها و فعالیت‌های مدیران استانی وبه ویژه رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حوزه بهداشت و درمان بوده  است.
دکتر امین لو ریشه پیشرفت در کشور را مرتبط با امور فرهنگی دانست و یادآور شد:بنده به بسیاری از شهرهای دیگر ایران سفر داشته ام ولی وضعیت مطلوب بهداشت و پاکیزگی شهر بیرجند، نشانگر فرهنگ بالای مردم این منطقه و همچنین سابقه طولانی تمدن آن دارد.
وی اقدام دکتر قائمی در تقدیر و تشکر از روسا و مسئولین سابق دانشگاه و اینکه از آنان به نیکی یاد می کند را حرکتی ارزنده عنوان کرد و گفت: این امر نشان دهنده تعامل و همکاری این عزیزان در راستای پیشرفت دانشگاه و مقوله سلامت است.
مشاور وزیر بهداشت با اشاره به قدمت تاریخی بیرجند و اینکه نمی توانیم منکر آن باشیم گفت: :دیوارهای اینجا نشان دهنده ریشه غنی و تاریخی این شهر بوده که در کمتر شهری از کشور دیده می شود.
دکترامین لو از وجود خبرهای خوب در وزارت بهداشت خبر داد و افزود:خوشبختانه در قانون بودجه سال جاری با توجه به جایگاه هیئت‌علمی دانشگاه‌ها در ارتقاء فرهنگی کشور توجه خاصی به اساتید و اعضای هیئت‌علمی و همچنین میزان حقوق و مزایای آنان شده است.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧ - ٠٦:١٠ / شماره خبر: ١٧٦٧٦٩ / تعداد نمايش: 317

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج