وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بیرجند/اورژانس هوایی بیرجند، جان مادر باردار نهبندانی را نجات داد

براي اولين بار بالگرد اورژانس هوايي بيرجند در بيمارستان نهبندان به زمين نشست

 

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه از نجات جان مادر باردار 33 ساله نهبندانی با اعزام اورژانس هوایی بیرجند به نهبندان خبر داد.
دکتر سید محمدرضا حسینی در این خصوص گفت : مادر 33 ساله نهبنداني كه به دليل خونريزي شديد نياز فوري به خون و فرآورده هاي خوني داشت طي عمليات سه و نيم ساعته اورژانس هوايي بيرجند نجات يافت .
وی افزود : صبح روز جمعه، این مادر باردار، در نهبندان دچار خونريزي شديد شده و جهت نجات وي نياز فوري به خون و فرآورده هاي خوني و اعزام به مركز استان بود كه موضوع به مركز ارتباطات و فرماندهي عمليات بحران (EOC) دانشگاه علوم پزشكي بيرجند اعلام شد .
سرپرست اورژانس استان بيان داشت : بلافاصله هماهنگي هاي لازم با سازمان انتقال خون استان انجام و خون و فرآورده هاي خوني مورد نياز دريافت گرديد و با بالگرد اورژانس هوايي بيرجند به نهبندان اعزام شد .
دکتر حسینی افزود : با هماهنگي هاي انجام شده با فرماندهي انتظامي استان خراسان جنوبي سوخت بالگرد نيز در نهبندان تامين شد و براي اولين بار بالگرد اورژانس هوايي در نهبندان كه فاصله اي حدود 200 كيلومتري از مركز استان واقع شده است به زمين نشست و خون و فرآورده هاي خوني تحويل كادر درماني بيمارستان شهيد آتشدست شد .
وی خاطرنشان کرد : پس از تزريق خون و فرآوردهاي خوني مورد نياز به بيمار وضعيت عمومي وي تثبيت و بيمار  همراه مراقبت هاي درماني با بالگرد اورژانس هوايي به بيمارستان ولي عصر(عج) بيرجند منتقل شد و در حال حاضر وضعيت وي رضايت بخش مي باشد .

 
 
 
 
 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١٩ آبان ١٣٩٧ - ١٢:٢٩ / شماره خبر: ١٨٣٣٦٠ / تعداد نمايش: 205

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج