وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیریت بحران با عزم جهادی در شهرستان مرند

مدیریت بحران با عزم جهادی در شهرستان مرند


در پی استفاده مردم روستای گله بان از غذای آلوده و غیر بهداشتی حدودا تعداد 1150 نفر مسموم و راهی بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی شدند.که با مدیریت بحران و تلاش جهادی نیروهای مرتبط این اتفاق ختم بخیر شد
به گزارش وب دا به نقل از روابط عمومی شبکه مرند در پی استفاده مردم روستای گله بان از غذای آلوده و غیر بهداشتی حدودا تعداد 1150 نفر مسموم و راهی بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی شدند. که با مدیریت بحران و تلاش جهادی نیروهای مرتبط این اتفاق ختم بخیر شد.
به گزارش فوق در پی اعلام اين خبر و مراجعه مردم روستا ، به بیمارستان رازی مرند و مشاهده وضعیت بحرانی ، ستاد بحران شهرستان مرند مطلع  و جهت کنترل بحران وارد عمل شد كه از افراد مسموم شده این اتفاق 750 نفر سرم تراپی شدند و تعداد 46 نفر از ایشان جهت انجام درمان تکمیلی به بیمارستانهای سینا و کودکان تبریز اعزام شدند و بقیه بصورت سرپایی مداوا و ترخیص گردیدند.
لازم بذکر است جهت جلوگیري از مراجعه بیش از حد بیماران به بیمارستان ، اکیپی متشکل از نیروهای درمان به روستای گله بان اعزام گردیده و مداوای بیماران این مسمومیت را در همان محل به انجام رسيد.
گفتني است در مدیریت این بحران نیروهای اورژانس مرکز استان ، شبستر ، جلفا و هادیشهر جهت امداد رسانی و همکاری در اعزام بیماران سریعا خود را به این شهرستان رسانیدند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٣ - ٠٨:٣٢ / شماره خبر: ١٠٧١٤٥ / تعداد نمايش: 2876

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج