وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سومین پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با موفقیت انجام شد

سومین پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز همزمان با هفته اهداء اعضو با موفقیت انجام و وضعیت عمومی پیوند گیرنده پایدار است.سومین پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با موفقیت انجام شد

سومین پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز همزمان با هفته اهداء اعضو با موفقیت انجام و وضعیت عمومی پیوند گیرنده پایدار است.

 

سومین پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز همزمان با هفته اهداء اعضو با موفقیت انجام و وضعیت عمومی پیوند گیرنده پایدار است.
به گزارش روابط عمومی مرکزآموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز ،آقای ۲۳ ساله ای که در اثر حادثه ترافیکی دچار مرگ مغزی شده بود و با رضایت خانواده ،در مجموع چهار ارگان اساسی وی به چهار بیمار منتظر، حیات دوباره بخشید.
خسرو آقاپور مدیر روابط عمومی مرکزآموشی درمانی امام رضا (ع) تبریز اظهار داشت: بیمار فرد ۲۳ ساله ای که به دنبال سانحه رانندگی دچار مرگ مغز ی شده بود پس از تشخیص مختصصان مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) و تایید مرگ مغزی وی ۴ ارگان اصلی وی اهداء شد.
وی افزود: این اهداء به چهار نفر از بیمارن هموطن که ماهها منتظر پیوند عضو بودند زندگی دوباره بخشید و کبد اهدائی وی منجر به انجام موفقیت امیز سومین پیوند کبد در تبریز شد.
آقاپور ادامه داد: علاوه براین کلیه های وی نیز به خانم ۲۶ ساله و آقای ۳۹ ساله اهل ارومیه در این مرکز با موفقیت پیوند زده شد.
مدیر روابط عمومی مرکز امام رضا (ع) تبریز در خصوص پیوند قلب فرد اهداء کننده گفت: به دلیل اینکه مرکز تخصصی قلب تبریز بیمارستان شهید مدنی می باشد از این رو قلب وی به این مرکز منتقل شد.
همچنین رضا موثقی متخصص بیهوشی و رئیس تیم بیهوشی مرکز امام رضا (ع) در این خصوص گفت: به دلیل اینکه بیماران منتظر پیوند کلیه از نظر دفع سموم موود در بدن دچار مشکل بوده باید پایش و مراقبت مناسب قبل از عمل انجام گیرد.
وی ادامه داد:به دلیل پر خطر بودن وضعیت بیمار گیرنده عضو در حین عمل متخصصین بیهوشی به صورت لحظه به لحظه قبل و حین و بعد از عمل تحت مراقبت شدید می باشند. این متخصص بیهوشی ودانشیار دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: کنترل آب الکترولیت یکی از اقدامات اساسی متخصص بیهوشی در حین عمل می باشد از این رو تمام اقدامات پیشگیرانه و کنترلی را به مورد اجرا می گذاریم.
گزارش فوق حاکی است در یک ماه گذشته اولین و دومین عمل پیوند کبد با موفقیت دراین مرکز انجام شده و بیماران پیوند شده ترخیص و به زندگی عادی برگشتند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٥ خرداد ١٣٩٧ - ١٢:٢٣ / شماره خبر: ١٧٧١٥٧ / تعداد نمايش: 200

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج