وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

تاکید سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بر مشارکت همگانی در بسیج ملی کاهش فشار خون؛

ارتقای شاخص‌های سلامت جامعه از برکات انقلاب اسلامی بوده است

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفتگو با روابط عمومی از لزوم مشارکت همه جانبه مردم در طرح بسیج ملی کاهش فشار خون به عنوان یک عامل مهم در افزایش سطح سلامت اجتماعی تاکید کرد.

 به گزارش روابط عمومی ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین صافدل با اشاره به اهمیت سلامت در پیشرفت و تعالی جامعه بیان داشت : قطعاً سلامت یکی از محورهای مهم توسعه جامعه است و نگاه به سلامت باید در هر دو حوزه سلامت جسمانی و معنوی باشد . درواقع اگر بتوانیم سطح سلامت جسمی جامعه را ارتقا دهیم زمینه را برای سلامت معنوی نیز فراهم کرده ایم چرا که همه ما به این شعار که عقل سالم در بدن سالم است واقفیم .

وی پیشرفت‌های حوزه سلامت از ابتدای انقلاب تاکنون را چشمگیر توصیف کرد و افزود: ارتقاء شاخص های سلامت جامعه پس از انقلاب از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است و امروز حوزه سلامت ایران در بسیاری از زمینه ها حرف های زیادی در سطح دنیا دارد و از جایگاه بالایی برخودار است.

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه طرح بسیج ملی کاهش فشارخون را از برنامه‌های خوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قلمداد کرد و اظهار داشت : سلامت یکی از بزرگترین موهبت های خداوند متعال برای انسان ها است و در آیات نورانی قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار نیز به این مسئله تاکید فراوانی شده است . از طرفی هر کاری که با همدلی و وفاق جمعی صورت پذیرد منجر به نتایج مطلوب خواهد شد و در این پویش عمومی نیز همه ما وظیفه داریم تا با مشارکت در طرح به مقابله با گسترش این بیماری خطرناک بپردازیم و شاهد یک جامعه سالم و پویا باشیم که این مهم زمینه ساز تعالی معنوی و توسعه پایدار جامعه نیز خواهد بود.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨ - ٠٩:٤٧ / شماره خبر: ١٩٠٨٦٧ / تعداد نمايش: 100

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج