وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

ابلاغ سیاست‌های سلامت توسط رهبر انقلاب حرکت حوزه سلامت را استمرار می‌بخشد

به گزارش خبرنگار وب دا ، سید‌حسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشکده پزشکی رفسنجان اظهار داشت: هیچ ملتی بدون علم، دانش و پژوهش نتوانسته است مسیر عزت و سربلندی را طی کند و اگر کشور بخواهد شعارهای ابتدای انقلاب را محقق کند راهی جز علم آموزی و تکریم از صاحبان علم و دانش را ندارد.

وی توجه به محیط‌های علمی را ضروری و تکریم از صاحبان دانش را جزء الزامات بیان کرد و افزود: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری توجه به علم و عالم و محیط‌های علمی و در رأس آنها دانشگاه‌ها و حوزه‌ها را مورد توجه قرار داده اند.

وزیر بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه اگر کشور بخواهد به سعادت برسد راهش از مسیر علم می‌گذرد، بیان داشت: خوشحالیم که افرادی اموال خود را صرف مراکز علمی می‌کنند و این افراد باید مورد تقدیر قرار گیرند.

کرمان مهد علم و اندیشه

وی استان کرمان را مهد علم و اندیشه دانست و گفت: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان فرصت خوبی برای نظام سلامت کشور به شمار می‌رود و در این مسیر ما می توانیم ظرفیت پذیرش دانشجو را افزایش دهیم اما این دانشجو نیازهای دیگری نیز دارد که امیدواریم خیران در این زمینه نیز اقدام کنند.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: هیچ دولتی در هیچ جای دنیا نتوانسته به تنهایی مشکلات مردم را رفع کند و حضور مردم در حل مشکلات واجب و ضروری است ضمن اینکه در کنار حضور خیران، مدیران توانمند نقش مهمی در توسعه و پیشرفت دارند.

رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی رفسنجان از مدیران صاحب ‌فکر و طرح در نظام پزشکی کشور است

وزیر بهداشت با تقدیر از رئیس علوم پزشکی رفسنجان، خاطرنشان کرد: رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی رفسنجان از مدیران صاحب ‌فکر و طرح در نظام پزشکی کشور است که از غیرفعال شدن پروژه‌ها جلوگیری می کند و در راستای تکمیل آنها با کمک خیران تلاش فراوانی دارد.

دکتر قاضی زاده هاشمی همکاری دانشگاههای علوم پزشکی استان کرمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: پیشرفت کشور در گرو اتحاد و همدلی است و این تجربه در چند دهه اخیر برای ما روشن شده و نشان داده اگر با هم باشیم، مسیر توسعه کشور هموارتر است و راهی جز آن نداریم.

وی عنوان کرد: دشمنان منطقه به شدت به فکر حذف ملت‌ها هستند و این در مورد نظام اسلامی ما پر‌رنگ‌تر است، اما عقل حکم می‌کند همه باید با هم باشیم تا به قله‌هایی که از زمان‌های دور توسط امام راحل (ره) برای ما تعریف شده است، دست یابیم.

منکر مشکلات موجود نیستیم

وزیر بهداشت با بیان اینکه منکر وجود اشکالات نیستیم، اظهار داشت: رئیس جمهور با نیت خالص و توکل به خدا مسئولیت دولت را بر عهده گرفته و امیدوارم به برکت خون شهدا دولت به وعده‌هایی که داده عمل می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز با وجود اتحاد سه قوه ما در فرصتی استثنایی قرار گرفته‌ایم، افزود: سلامت موضوع محوری سه قوه است که به آن بها داده شده است؛ هم در قالب بودجه 94 و برنامه ششم در دولت اراده محکمی به کار گرفته تا در بخش سلامت مشکلات مردم به تدریج کم شود.

وی یادآور شد: در این مسیر، نیروهای جوان و خوش فکری که به مجموعه وزارت بهداشت پیوستند که حاصل کار آنها همین تحول نظام سلامت است. وزیر بهداشت ابراز داشت: ابلاغ سیاست‌های مقام معظم رهبری در زمینه سلامت، این فرصت را فراهم کرد تا سه قوه امکان حرکت استمراری و در قالب قوانین دائمی در حوزه نظام سلامت را فراهم سازند.

دکتر قاضی زاده هاشمی با تأکید بر توجه دانشگاه علوم پزشکی به مناطق محروم تاکید کرد و بیان داشت: به شهرستان انار و خواست مردم این شهرستان هم توجه داریم. در پایان از خیران دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، محمد فروتن، غلامرضا محمدی، محمدمهدی کارآموز، پروین آراسته، سید احمد مرعشی و جواد نظری تقدیر شد.دانلود فايل : 5.JPG ( 270KB )

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١٢ مهر ١٣٩٣ - ١٣:٣٨ / شماره خبر: ١١٤٠٦٤ / تعداد نمايش: 1643

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج