وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

توزیع رایگان مکمل ویتامین D در دبیرستانهای دخترانه رفسنجان و انار

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه ، دکتر احمد جمالی زاده افزود : باتوجه به بررسی به عمل آمده توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، کمبود ویتامین D در گروه های سنی مختلف جامعه ایران شایع شده است.

وی ادامه داد : توزیع رایگان مکمل ویتامین D از نیمه دوم سال هماهنگ با اعلام وزارت بهداشت از طریق حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه در کلیه مدارس دخترانه متوسطه اول و دوم به مدت 9 ماه بصورت ماهیانه یک قرص ،اجرا می شود.

دکتر جمالی زاده خاطرنشان کرد : بهترین منبع تامین ویتامن D، نور خورشید است و در منابع غذایی مثل ماهی، زرده تخم مرغ و جگر به مقدار کم وجود دارد. وی افزود : بدلیل اینکه امروزه افراد کمتر در معرض نور خورشید قرار می گیرند و سفره غذایی ایرانیان به طور معمول از نظر ویتامین D فقیر است، مکمل یاری این ویتامین می تواند کمبود آنرا در جامعه کاهش دهد.

وی با توصیه به مصرف این دارو به همه افراد همچنین به ویژه کودکان و سالمندان خاطرنشان کرد : کودکان 2 تا 12 سال هر دوماه یک عدد قرص پنجاه هزار واحدی ویتامینD ، افراد 12 تا 70 سال ماهیانه یک عدد قرص پنجاه هزار واحدی ویتامینD ، افراد بالای 70 سال هر دو هفته یکبار یک عدد قرص پنجاه هزار واحدی ویتامینD مصرف کنند. شایان ذکر است برنامه آهن یاری با توزیع رایگان قرص آهن در بین دانش آموزان دختر مقطع متوسطه اول و دوم طبق سال های گذشته اجرا می شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٧ مهر ١٣٩٣ - ١١:١٦ / شماره خبر: ١١٤٧٢٤ / تعداد نمايش: 1858

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج