وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

ابتلای 12 درصد افراد بالای سی سال به دیابت

به گزارش خبرنگار وب دا ، دکتر احمد جمالی زاده در همایش روز جهانی دیابت افزود : این بیماری یک بیماری خاموش است و افراد باید قبل از ابتلا به این بیماریموارد پیشگیرانه را رعایت کنند تا دچار این معضل نشوند.

وی تصریح کرد : در روستاهای رفسنجان به شناسایی افراد پرداختیم که 7 درصد از آنها به این بیماری مبتلا هستند کهبرای آنها پرونده سلامت تشکیل شده و توسط پزشکان مراکز بهداشتی در روستاها به مدت سه ماه مراقبت انجام می گیرد و موارد بهبودی به آنها یادآوری می گردد.

جمالی زاده خاطرنشان کرد : در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) شهرستان رفسنجان دو سال است که کلینیک تندرستی ِ دیابت راه اندازی شده و در این کلینیک افراد می توانند مراجعه کنند و بیماری های خود از جمله دیابتی، چشمی، کلیوی، مغز و اعصاب و .... پی ببرند.

وی توصیه کرد : قبل از اینکه به بیماری دچار شوید سعی کنید سبک زندگی سالنم داشته باشید بر این اساس که فعالیت بدنی، تحرک و ورزش ، تغذیه سالم داشته باشید و از مصرف مواد مضر مثل سیگار و الکل و ... پرهیز کنید.

جمالی زاده گفت : متاسفانه شیوه زندگی ایرانیان غلط استو بیشتر در مغازه های فست فودی به سر می برند و غذاهای پرچرب و خوشمزه اما مضر را به مصرف بدن می رسانند. گفتنی است ،

گفتنی است ، در این مراسم جشنواره غذای سالم نیز برپا شده بود که در پایان ام‌البنین خورشیدی، صدیقه حسنی، مهری کارگر، مریم فرج‌زاده و بتول اسماعیلی به عنوان نفرات برتر در زمینه غذای سالم معرفی شدند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٣ - ١٤:٥٠ / شماره خبر: ١١٦٣٨٥ / تعداد نمايش: 1798

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج