وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

طرح ضیافت اندیشه اساتید در رفسنجان آغاز شد

به گزارش خبرنگار وب دا ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در این مراسم گفت: سال گذشته جلسه ای را در ماه مبارک رمضان برگزار کردیم که بحث های اعتقادی و فلسفی مطرح شد و به تبع آن اعضای هیئت علمی خواستار این بودند که این مباحث کابردی تر دنبال شود.
دکتر علی اسماعیلی ندیمی افزود: دخالت های همه قدرت های جهانی در تحولات چند سال اخیر منطقه نمایانگر این است که حتی مبانی این تغییرات در رویکرد سیاست خارجی بسیاری از قدرت های استکباری جهان باید شناخته شود.
وی ادامه داد: از طرف دیگر در طوفان و اختلافات سیاسی گروه های داخلی ممکن است نتوانیم برخی مواقع حقیقت واقعه را نتوانیم درک و تحلیل کنیم.
لذا شایسته است در جریان این طرح در این زمینه به دوستان کمک شود و سوالات و ابهانات رفع شود.
در ادامه معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اظهار داشت: در این برنامه طرح ضیافت اندیشه سعی شده است مباحث روز که بیشتر، این ایام مدنظر همه است و چالش ها و تحولاتی که در عرصه بین المللی شاهد هستیم بررسی شود.
دکتر حمید حکیمی با بیان اینکه نگاه ما به این نشست ها نباید رفع تکلیف باشد و به عنوان نیاز به آن نگاه کنیم، تصریح کرد: مباحثی غیر از آن چیزی که بر عهده ما است و شاید با شروع سال تحصیلی فرصت آنچنانی برای پرداخت به این مباحث را نداشته باشیم.
وی افزود: این نشست ها و کارگاه ها فرصت های خوبی است که در کنار فعالیت های آموزشی و پژوهشی نگاهی هم داشته باشیم به عرصه های مختلفی که مستقیم یا غیر مستقیم می تواند بر زندگی ما تأثیرگذار باشد.
وی تصریح کرد: هیچکس نمی تواند ادعا کند که زندگی فردی و اجتماعی وی از این تحولات بی تأثیر است.
معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عنوان کرد: یکی از تأکیدات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری این است که اساتید دانشگاه ها در جریان تحولات سیاسی جامعه خود و تحولات بیرونی بوده و اهل تحلیل و صاحب نظر باشند.
دکتر حکیمی تأکید کرد: دانشگاه می تواند مرکز مهم در تحولات سیاسی داخلی و بین المللی تأثیرگذار باشد و دانشگاه قطب راهبردی و خط دهنده به تحولات سیاسی است.
طرح ضیافت اندیشه اساتید رفسنجان به مدت سه روز ادامه دارد و محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به عنوان میهمان ویژه به سخنرانی می پردازد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣ مرداد ١٣٩٤ - ١٣:٢٣ / شماره خبر: ١٢٩٣٢٧ / تعداد نمايش: 1900

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج