وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اعضای بدن زن جوان به سه بیمار نیازمند اهدا شد

هماهنگ کننده و کارشناس ستادی پیوند اعضا معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: سه عضو بدن یک بانوی جوان 27 ساله اهل شهرستان انار که دچار مرگ مغزی شده بود به سه بیمار نیازمند اهدا شد.
محمدحسین کاظمیان در گفتگو با خبرنگار وب دا افزود: اعضای مرحوم اعظم جدیدی شامل دو کلیه و کبد امروز برای پیوند به شیراز و کرمان ارسال شدند.
وی بیان کرد: دو کلیه این جوان برای پیوند به بیماران نیازمند به مرکز آموزشی درمانی افضلی پور کرمان و کبد نیز به یکی از بیمارستان های شیراز به منظور پیوند فرستاده شدند.
وی گفت: خانم جدیدی روز 23 مرداد ماه امسال در شهرستان انار به سردرد شدید مبتلا و به بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان اعزام شد.
هماهنگ کننده پیوند اعضا در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ادامه داد: این بیمار در این بیمارستان دچار خونریزی مغزی شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت اما تلاش ها برای زنده ماندن وی بی فایده بود و به کما رفت.
وی گفت: در نهایت 25 مرداد ماه مرگ مغزی این بیمار توسط پزشکان تایید و اقدامات برای شناسایی اعضا و کسب رضایتنامه از خانواده این مرحوم پیگیری شد.
کاظمیان بیان کرد: کبد مرحوم جدیدی به یکی از بیماران نیازمند در شیراز و دو کلیه وی به دو بیمار نیازمند کرمان اهدا می شود.
شهرستان انار دارای بیش از 50 هزار نفر جمعیت است و در فاصله 210 کیلومتری از کرمان قرار دارد.
این شهرستان زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان است.
استان کرمان به دلیل پهناور بودن و فاصله زیاد بین شهرستان های آن چهار دانشگاه علوم پزشکی کرمان، رفسنجان، بم و جیرفت دارد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٤ - ١٢:٥٩ / شماره خبر: ١٣٠٦٨٦ / تعداد نمايش: 2294

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج