وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پزشکان را ستایش کنیم

اگر چه از حرفه شریف پزشکی، در تقویم سالانه به یک روز منحصر می شود اما واقعیت این است که ما هر روز و شاید در لحظه از پزشکان یاد کرده و آنان را می ستاییم.
پزشکانی که در خط مقدم جبهه سلامت هستند و باید در خط اول تماس با بیماران نقش آفرینی کنند تا سلامتی را به کسانی هدیه کنند که پس از خداوند، چشم بر دستان حاذق آنان دارند، از این رو است که نام بردن از پزشک و یاد کردن از آنان در یک روز خاص شاید اجحاف به این قشر باشد.
با روی کارآمدن دولت یازدهم و اجرای طرح تحول سلامت که در تاریخ حوزه سلامت در کشورمان بی نظیر بود، پزشکان از همان آغاز این طرح، به شایستگی نقش آفرینی کردند و نقش محوری در نظام تحول سلامت داشتند.
خوشبختانه از آغاز طرح تحول سلامت در شهرستان، پزشکان همراه و همگام با این طرح نقش آفرین بوده اند و در بسته های نظام طرح تحول که از سوی وزارتخانه ابلاغ می شد، همگام و همراه با برنامه های دانشگاه بوده اند و شکایتها در این بخش در کلینیکها و مراکز درمانی شهرستان شاید به تعداد انگشتان یک دست نیز نمی رسد که جا دارد در اینجا از یکایک این عزیزان صمیمانه سپاس و قدردانی خود را ابراز کنم و امیدوارم این همکاری همچنان که هست، تداوم داشته باشد تا مردم شهرستان شاهد پویایی، بالندگی نظام سلامت در رفسنجان باشند.
بر این عقیده هستم که باید برای پزشکان عمومی، هویت و جایگاه مشخص تری تعریف شود تا نظام سلامت را با قدرت بیشتر اداره کنند.پزشکان عمومی رکن اصلی نظام سلامت به شمار رفته و بار اصلی نظام سلامت کشور برعهده پزشکان عمومی است، این در حالیست که جایگاه، اعتبار و امتیازات مادی و معنوی آنها بصورت شایسته ای لحاظ نشده است.
باید نقش پزشکان عمومی در طرح تحول سلامت و نظام ارجاع پزشک خانواده بیشتر آشکار شده و از این مسیر بیماران به متخصصان و فوق متخصصان ارجاع شوند.
یکم شهریور، زاد روز حکیم بوعلی سینا و روز پزشک، روز قدردانی از مدد این دستان مهربان و دوستدار سلامت جامعه بر تمامی پزشکان دلسوز و زحمتکش مبارک باد.

دکتر علی اسماعیلی ندیمی
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی رفسنجان

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١ شهريور ١٣٩٤ - ٠٨:٠٩ / شماره خبر: ١٣٠٧٢٧ / تعداد نمايش: 1594

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج