وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

تقدير رئيس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت از خدمات دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

رئیس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت

از خدمات دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در بخش سلامت نوزادان تقدیر کرد


رئیس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه با سفر به رفسنجان از مرکز درمانی نیک نفس و بخش های نوزادان و مراقبتهای ویژه بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ما، دکتر محمد حیدرزاده در این بازدید از اقدامات صورت گرفته در بخش سلامت نوزادان در رفسنجان تقدیر کرد.

وی با اشاره به قدیمی بودن ساختمان مرکز درمانی نیک نفس ساختار تسریع در تجهیز و راه اندازی بخش تازه احداث شده زنان و زایمان بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) شد.

وی افزود: راه اندازی بخش زنان و زایمان در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) موجب تسریع خدمات به مادران و نوزادان می شود و خدمات بهتری را برای مادر و فرزند به همراه خواهد داشت.

رئیس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت از سطح بندی خدمات مادران و نوزادان در کشور خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در این بخش اقدامات قابل تحسینی انجام داده است.

بنا به این گزارش، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز در این بازدید عنوان کرد: بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان دومین شهر در استان کرمان است که به بخش مراقبتهای ویژه نوزادان(NICU) مجهز شده است.

دکتر حسین صادقی افزود: علاوه بر شهروندان رفسنجان، مادرانی از سایر شهرهای استان جهت زایمان و استفاده از بخش مراقبتهای ویژه نوزادان به رفسنجان اعزام می شوند.

دکتر صادقی بیان کرد: ساختمان بخش زنان در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان آماده است اما با کمبود تخت و تجهیزات پزشکی مواجه هستیم که در این بین از خیّرین و وزارت بهداشت می خواهیم برای تجهیز این بخش ما را یاری کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در بیان اهمیت بخش مراقبتهای ویژه نوزادان رفسنجان، تصریح کرد: فاصله بین زایشگاه تا بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان سبب می شود نوزادی که در وضعیت وخیم قرار گرفته خدای ناکرده در همین فاصله آسیب ببیند لذا راه اندازی بخش زنان در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) ضروری است.

گزارش خبرنگار ما حاکی است، رئیس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان بازدید خود با تقدیر فعالیتهای صورت گرفته در بخش مراقبتهای ویژه نوزادان توسط دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، برای تجهیز بخش مادران و نوزادان رفسنجان قول مساعد داد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٥ آذر ١٣٩١ - ١٢:٠٩ / شماره خبر: ٧٨٠٠٧ / تعداد نمايش: 6925

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج