وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

كسب رتبه دوم ISC توسط دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور

كسب رتبه دوم ISC توسط دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور

روابط عمومی دانشگاه: دكتر جعفر مهراد سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام(ISC) از اعلام نتايج رتبه بندي دانشگاه ها و پژوهشگاه هاي كشور خبر داد.

بنا به گفته دکتر جعفر مهراد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی رتبه دوم  پايگاه استنادي علوم جهان اسلام(ISC) را در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور کسب کرده است.

دکتر مهراد با اشاره به نتایج رتبه بندی پايگاه استنادي علوم جهان اسلام(ISC) اظهار داشت: بر اساس رتبه بندی این پایگاه دانشگاه هاي علوم پزشكي تهران، شهيد بهشتي، شيراز، اصفهان و مشهد به ترتيب حايز رتبه هاي اول تا پنجم رتبه بندي پايگاه استنادي علوم جهان اسلام(ISC) شده اند.

وی افزود: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) سه سال متوالی یعنی از سال 1389 است که دانشگاه های کشور را بر اساس معیارها و شاخص های مصوب تهران که مورد تایید ISESCOو وزرای آموزش عالی و تحقیقات علمی کشورهای اسلامی است رتبه بندی می کند.

دکتر مهراد گفت: رتبه بندی سال 1391 بر اساس روش شناسی سال های قبل انجام شده است، اما در شکل ارائه اطلاعات و تنظیم جدول ها از رده بندی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور استفاده به عمل آمده است. در این رده بندی دانشگاه های هنر، صنعتی، جامع و پژوهشگاه ها به تفکیک رتبه بندی شده و رتبه و امتیازات هریک از دانشگاه ها در قالب جدول های ارائه شده معنی پیدا می کند.

سرپرست ISCافزود: در جدول های رتبه بندی، امتیازات کلی سال های 1390 و 1391 نیز درج شده است و دانشگاه ها هرکدام به وضوح خواهند دید که در سایه تلاش و همکاری های علمی و تحقیقاتی از سوی دانشگاه ها و نیز سرمایه گذاری های به عمل آمده در حوزه آموزش عالی به استثنای سه مورد، بقیه دانشگاه ها از رشد قابل توجهی برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: رشد حاضر حاکی از افزایش فعالیت های علمی و تحقیقاتی در حوزه های مختلف از جمله افزایش در تعداد مقالات، استنادها، اختراعات و اکتشافات و افزایش در جوایز و سایر شاخص هایی است که به نظر می رسد دانشگاه ها از معیارها و شاخص های مطرح در ISCاستفاده کامل کرده و در طول سه سال گذشته به این شاخص ها به دقت توجه کرده و در نتیجه به نحو چشمگیری با جا به جایی رتبه ها، جایگاه درخور توجهی را به دست آورده اند.

رئیس مرکز منطقه ای ادامه داد: در بین 34 دانشگاه علوم پزشکی کشور که در رتبه بندی سال 1391 شرکت کرده بودند، دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، شیراز، اصفهان و مشهد به ترتیب رتبه های اول تا پنجم را به خود اختصاص داده اند.

دکتر مهراد افزود: از مجموع 51 دانشگاه جامع وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در رتبه بندی سال 1391 شرکت کرده اند، دانشگاه های تهران، تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد و شهید بهشتی موفق به کسب رتبه های اول تا پنجم شده اند. از بین 17 دانشگاه صنعتی که در رتبه بندی سال 1391 حضور داشتند، دانشگاه های صنعتی شریف، امیرکبیر، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان و صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به ترتیب در جایگاه اول تا پنجم جای گرفته اند.

و از مجموع دانشگاه های هنر، تنها سه دانشگاه در رتبه بندی سال 1391 حضور دارند که به ترتیب دانشگاه هنر تهران، هنر اصفهان و هنر اسلامی تبریز حائز رتبه های اول تا سوم هستند.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) با بیان اینکه پژوهشگاه ها و موسسات پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز جدا از دانشگاه ها رتبه بندی شده است، خاطر نشان کرد: در مجموع 11 مؤسسه پژوهشی در این رتبه بندی شرکت کردند که پژوهشگاه دانش های بنیادی، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، پژوهشگاه مواد و انرژی و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به ترتیب دارای رتبه های اول تا پنجم هستند.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: در طول سال 1391 تاکنون دانشگاه ها و پژوهشگاه های شرکت کننده در رتبه بندی ISCبه طور جدی همکاری کرده و در ارسال الکترونیکی اطلاعات و انتقال مدارک مستند به این سازمان از هیچ کوششی فروگذار نکردند. رابطان دانشگاه ها و پژوهشگاه ها نقش ارزنده ای ایفا کرده و در زمان های مناسب نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام کردند که جای قدردانی مخصوص دارد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٧ تير ١٣٩٢ - ١٥:٣٧ / شماره خبر: ٩٤٧٨٠ / تعداد نمايش: 1827

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج