وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

آخرین نتایج آزمایشات بیمار پیوند همزمان کلیه و پانکراس : کراتینین 0/6و قند ناشتای 96

آخرین نتایج آزمایشات بیمار پیوند همزمان کلیه و پانکراس : کراتینین 0/6و قند ناشتای 96

روابط عمومی دانشگاه: دکتر صادق بیگی استادیار جراحی بیمارستان لبافی نژاد آخرین نتایج آزمایشات بیمار پیوند همزمان کلیه و پانکراس شده را نرمال اعلام کرد.

دکتر فرحناز صادق بیگی مسئول پیوند پانکراس بیمارستان لبافی نژاد در گفتگویی تلفنی با ما در این خصوص اظهار داشت: پیوند پانکراس در بیماران مبتلا به دیابت تیپ که دچار عوارض کلیوی یا چشمی شده اند انجام میشود. این پیوند نیز در آقای 28 ساله مبتلا به دیابت تیپ یک از عوارض کلیوی منجر به دیالیز و عوارض چشمی رنج می برد انجام شد . وی از 12 سال پیش مبتلا به دیابت بوده و انسولین تزریق می کرده است ولی به علت عوارض کلیوی، مبتلا به مرحله انتهایی نارسایی کلیوی شده و تحت دیالیز قرار می گرفت.

وی افزود: بعد از جلسه دوم دیالیز با توجه به وجود دهنده مناسبت (از بیمار مرگ مغزی) تحت عمل جراحی همزمان پیوند کلیه و پانکراس قرار گرفت که پیوند با موفقیت انجام پذیرفت  و در حال حاضر پس از سه هفته حال عمومی بیمار رضایتبخش است و قند وی کنترل شده میباشد.

دکتر صادق بیگی اظهار داشت: آخرین آزمایشات بیمار حاکی از این است که کلیه بیمار بخوبی کار می کند و آخرین کراتینین وی 0/6و قند ناشتای وی 96 بوده است و به هیچ وجه به داروهای کنترل کننده قندخون نیاز ندارد .

به گفته این استادیار دانشگاه، این عمل پیوند همزمان توسط دو تیم جراحی پیوند کلیه شامل دکتر سیم فروش و دکتر زارع و پیوند پانکراس توسط دکتر سعیدی و دکتر صادق بیگی در بیمارستان لبافی نژاد انجام پذیرفت که خوشبختانه نتایج آن همراه با موفقیت بود.

وی با اشاره به تاریخچه پیوند پانکراس در لبافی نژاد اظهار داشت: پیوند همزمان کلیه و پانکراس از چهار سال پیش در این بیمارستان شروع شد و سه مورد انجام پذیرفت که دو مورد آن موفقیت آمیز بود. پس از آن به دلایل برخی مسایل فنی بیمارستان و طی دوره های تکمیلی آموزشی پیوند همزمان پانکراس و کلیه متوقف شد ولی مجددا انجام این نوع پیوند آغاز شده است و خوشبختانه با موفقیت کامل همراه بوده است.

دکتر صادق بیگی در خاتمه خاطرنشان کرد که ادامه انجام این نوع پیوند جزو برنامه های آتی این مرکز می باشد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٩ تير ١٣٩٢ - ٠٨:٢٥ / شماره خبر: ٩٤٨٠٥ / تعداد نمايش: 2872

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج