وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

گفتگو با يكي از پيشكسوتان كاردرماني دانشگاه به مناسبت روز جهاني كاردرماني

گفتگو با يكي از پيشكسوتان كاردرماني دانشگاه به مناسبت روز جهاني كاردرماني

  روابط عمومی دانشگاه:پنجم آبان ماه مصادف با 27 اكتبر  و روز جهاني كاردرماني است که به همین مناسبت درصدد برآمدیم پاي صحبتهای ژاندارك اقليدي یكي از پيشكسوتان رشته كاردرماني بنشينيم .

وي ضمن تبریک روز جهاني كاردرماني به تمام اعضاي هيات علمي، کارشناسان و دانشجويان اين رشته براي تمامي كساني كه در جهت ارتقاي سلامت در ايران اسلامي تلاش مي كنند آرزوي موفقيت کرد و اظهارداشت: من همیشه درطول این سالها با عشق و علاقه و پشتکار در مسیر  رسیدن به اهداف عالی برای این رشته تلاش کرده ام  و زمانی مي توانم از تلاش و پيگيري براي اين رشته فراغت پیدا کنم كه شاهد ارتقای دانشجویان این رشته  درسطح  pHDدر این دانشکده باشم که امروز به تحقق یافتن اين هدف نزديك مي شويم و انشاءا... تا سال آينده اولين گروه pHD رشته كاردرماني در دانشكده توانبخشي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي پذيرفته مي شود.

اين بانوي پرتلاش كه مادر كاردرماني در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي محسوب مي شود خاطرنشان می کند که امروز نیز پس از 40سال كار در حيطه كاردرماني باز هم با همان علاقه روزهاي اول به ارتقای علمی و پژوهشی اهداف رشته كاردرماني می اندیشد و با اشاره به دغدغه هاي مهم اين روزهای خود اظهار می دارد: در حال حاضر رشته كاردرماني در شاخه درمان كودكان فلج مغزي، کودکان عقب ماندگی ذهنی، بيماران ارتوپدي ، بيماران نورولوژي مثل سكته هاي مغزي ، ام اس و...  جايگاه مناسب خودش را پيدا كرده است ولي هنوز هم در بخش هاي مهمي از نظام سلامت كشور به حضور پررنگ تر اين رشته نياز مبرمی وجود دارد.

اقليدي بخش سالمندي را از جمله اين موارد برشمرد و افزود: كاردرماني با حضور در نظام سلامت كشور علاوه بر درمان و حمايت هاي توانبخشي مي تواند در مرحله آموزش و پيشگيري خصوصا در بخش سالمندي هم نقش مهمي داشته باشد و با ارايه راهكارهاي مناسب ديدگاه سالمندان را در مواجه با مشكلات ذهني و جسمي و رواني مربوط به دوران سالمندي بطور سازنده اي اصلاح كند.

وی در ادامه گفت: به نظر من جاي تاسف دارد كه خدمات پراكنده اي بطور روزانه توسط شهرداري ها و ساير سازمان ها براي