وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

تاکید ریاست دانشگاه بر مشارکت اعضای هیات علمی در مدیریت امور

تاکید ریاست دانشگاه بر مشارکت اعضای هیات علمی در مدیریت امور

    دکتر  پیوندی رئیس دانشگاه در نشستی صمیمانه با اعضای هیات علمی  دانشکده   های پرستاری و مامایی، داروسازی و توانبخشی دیدار و گفتگو کرد .

دکتر پیوندی در این نشست ضمن ابراز خوشنودی از حضور در جمع اعضای هیات علمی ، هدف از این نشست را دیدار نزدیک با اعضای هیات علمی دانشکده  های مختلف، بحث و تبادل نظر، ایجاد فضایی شفاف و مناسب برای بیان نظرات ، راهکارها، پیشنهاداتی  برای پیشرفت و تعالی دانشگاه برشمرد.

رئیس دانشگاه در ادامه اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با  وجود 1200 عضو هیات علمی ،  12000 دانشجو و 220 رشته که 40 درصد آنها تحصیلات تکمیلی هستند پتانسیل بسیار بالایی دارد و  این مایه افتخار ماست و در همین جا  از تلاشهای مسوولان پیشین دانشگاه در این زمینه تقدیر می کنیم اما  جایگاه این دانشگاه بسیار فراتر  می باشد و اعتقاد من این است که دانشگاه باید به جایگاه بالاتری دست یابد.

دکتر پیوندی خاطرنشان کرد: متاسفانه  در هشت سال گذشته به دلایل مختلف شرایط و امکانات لازم در اختیار این دانشگاه قرار نگرفت که این امر باعث کاهش انگیزه هیات علمی و در نتیجه عدم بروز تجلی  توانمندیها و استعدادهای آنها در عرصه کشور و جهان شد  .

وی افزود: به اعتقاد من اعضای هیات علمی این دانشگاه در کل کشور سرآمد هستند و عده ای از آنان نیز در دنیا سرآمد می باشند و  این امر مایه افتخار و مباهات دانشگاه است  و برای من نیز افتخار است که هماهنگ کننده کارهای شما باشم.

دکتر پیوندی با اشاره به فضای ایجاد شده در دولت جدید تاکید کرد : در این فضای جدید رقابتی که عادلانه و نسبتا برابر است می توانیم با تکیه بر توانمندی خود برای رقابت در عرصه های ملی و رسیدن به تعالی و بالندگی تلاش کنیم و انشاء ا... می توانیم به افقهای بالاتری برسیم.

وی با اشاره به چالشهای مختلف موجود در دانشگاه تاکید کرد این چالشها نباید سبب توقف ما از حرکت رو به جلو شود و اظهار داشت:   بایدبه سمت جلو حرکت کنیم ، این فضا را تلطیف کرده و فضایی ایجاد کنیم که با صمیمیت و مشارکت و محبت همه با هم برای پیشرفت و رسیدن به اهداف کلان تلاش کنیم.  خوشبختانه این فضا در همه جای دانشگاه درحال شکل گیری و مشهود  است اما باید گسترش یابد به نحوی که همه احساس کنند این فضای دانشگاه متعلق به خود آنها می باشد و نهایت تلاش خود را در مسیر تعالی دانشگاه به کار ببندند.

رئیس دانشگاه در ادامه  با تاکید بر موضوعاتی نظیر مشارکت هیات علمی در اجرای امور ، توجه به علایق و سلایق و دیدگاه آنها افزود: اساس و رکن دانشگاه هیات علمی و دانشجویان هستند که توجه به این دو مولفه سبب پیشرفت دانشگاه و حرکت رو به جلو می شود. بنابراین در این راستا باید ضمن اهمیت دادن به هیات علمی آنها را در مدیریت مشارکت دهیم  و از راهکارها و ایده های آنها در امور بهره بگیریم. و توجه داشته باشیم که در دانشگاه نمی توان با حالت دستوری کار کرد و دانشگاه باید شاخص دولت تدبیر و امید باشد.

دکتر پیوندی توجه به  هیات علمی و دانشجویان و دیدگاه های آنها را از اصول خود برشمرد و گفت:  از شما در دانشکده های مختلف درخواست دارم   با ما همکاری کنید و بدانید که همه دانشکده ها برای ما عزیز هستند گرچه ماموریتهای انها متقاوت است . بنابراین حتما  راهکارها، پیشنهادات وایده های خود را ارایه دهید زیرا مطمئنا خرد جمعی همواره از خرد فردی بهتر ، جامع تر اسلامی تر، منطقی تر و درست تر است و اگر این ایده را داشته باشید می توانیم با هم راه را ادامه داده و انشاءا... با همدلی و همکاری یکدیگر بتوانیم دانشگاه را به جلو ببریم.

ریاست دانشگاه با اشاره به دستاوردهای حاصل شده در عرصه های مختلف آموزش ، پژوهش و ... بر مواردی تاکید کرد که از جمله تاکیدات وی می توان به افزایش کیفیت آموزش ، تلفیق گروهها ، پرهیز از کارهای موازی ، استفاده از پتانسیل گروههای مختلف ، پژوهشهای کاربردی، پژوهش در راستای تولید ثروت و علم ، استفاده از ایده های جدید ، تفویض اختیار همراه با مسوولیت پذیری و پاسخگویی ، ارایه انتقادات و پیشنهادات همراه با احترام و... اشاره کرد.

رئیس دانشگاه در ادامه اظهار کرد : امیدوارم بتوانیم در این فضای عادلانه ای که ایجاد شده به رقابت بپردازیم و با همکاری و مشارکت هیات علمی ما که سرمایه ملی و باعث افتخار ما هستند بتوانیم با  بضاعت و امکانات موجود این راه را ادامه دهیم و با گامهای بلند و همدلی و مشارکت  در این مسیر انشاءا... باعث افتخار و سربلندی دانشگاه شویم.

گفتنی است در این نشست صمیمانه اعضای هیات علمی ضمن بیان سخنانی به ارایه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که مورد توجه ریاست دانشگاه قرار گرفت .

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٢ - ١٢:٤٥ / شماره خبر: ٩٧٨٣٥ / تعداد نمايش: 2712

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج