وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

طی 230 نظارت بهداشتی در قم انجام گرفت

توقیف و معدوم سازی قریب به 400 کیلوگرم مواد غذایی

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت و درمان استان قم، در روز چهارم فروردین ماه طی 230 بازدید و نظارت بهداشتی بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن بین راهی و عمومی، 19 مورد نمونه برداری از مواد غذایی، مقدار 220 کیلوگرم غیر قابل مصرف توقیف و 176 کیلوگرم معدوم گردید.
در همین روز تعداد 6 مورد شکایت بهداشتی از همشهریان و مسافران محترم پیگیری و جهت آموزش متصدیان تعداد 585 مورد پوستر و استیکر نصب و توزیع گردید.
در راستای پایش و ارزیابی عملکرد بازرسان بهداشت محیط نیز با حضور کارشناسان ستاد مرکز بهداشت استان و شهرستان از عملکرد چهار تیم بازرسی مستقر در اماکن بین راهی اتوبان قم _ تهران بازدید به عمل آمد.
در روز گذشته همچنین 10 مورد بازدید از بیماستان ها، مطب و مراکز خیریه و خصوصی توسط کارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریها انجام و 10 مورد بیماری هاری و فلج شل حاد پیگیری و 66 مورد واکسیناسیون هاری، بدو تولد و توام انجام گردید.
لازم به توضیح است با پیگیری های مستمر کارشناسان بیماریها، وضعیت بیمار فلج شل حاد که از روز سوم شناسایی و در بیمارستان بستری است، مساعد و روبه بهبود می باشد.
ارائه خدمت به 496 مورد مراجعه بیمار به مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی و یک مورد اعزام بیمار از مراکز روستایی به شهر جهت ادامه درمان از دیگر فعالیت های مرکز بهداشت می باشد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٧ فروردين ١٣٩٥ - ١١:٣١ / شماره خبر: ١٤٢٤٠١ / تعداد نمايش: 1772

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج