وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی:

5 میلیون نفر در کشور مبتلا به بیماری قند هستند

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به هفته سلامت اشاره کرد و عنوان داشت: امسال شعار هفته سلامت مبارزه با دیابت است و 5 میلیون نفر از ایرانیان مبتلا به بیماری قند هستند و 35 درصد مواد غذایی که مردم در کشور مصرف می کنند زیادی است و این اسراف است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر قاضی زاده هاشمی امروز (2 اردیبهشت) در دیدار با آیت الله نوری همدانی گفت: با همه مشکلات و سخنی ها و عنادهایی که وجود دارد دولت توانسته در بسیاری از مسائل انجام وظیفه کند.
وی گفت: یکی از آن مسائل در خصوص مسائل مذاکرات بود که اقداماتی انجام داد و در راستای انجام اقتصاد مقاومتی نیاز به ارتباط با دنیا و صادرات، استقلال اقتصادی کشور و... است.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی عنوان داشت: قبول دارید که کار سخت است و باید واقع بین باشیم که کسانی که در مقابل ما هستند خیلی از آنها درست فکر نمی کنند.
دکتر هاشمی گفت: اگر وحدت و همدلی و اتحاد وجود داشته باشد بسیار کارها با موفقیت بیشتر دنبال می شود و از فرصت به دست آمده باید استفاده و در پیشرفت کشور کوشید.

وی به هفته سلامت اشاره کرد و عنوان داشت: امسال شعار هفته سلامت مبارزه با دیابت است و 5 میلیون نفر از ایرانیان مبتلا به بیماری قند هستند و 35 درصد مواد غذایی که مردم در کشور مصرف می کنند زیادی است و این اسراف است.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: جامعه ای پیشرفت می کند که سالم باشد و باید بدانیم که پیشگیری مقدم بر درمان است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٥ - ١٣:١٩ / شماره خبر: ١٤٣٦٢٥ / تعداد نمايش: 1729

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج