وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دکتر ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در نشست هم اندیشی هیأت مدیره های سازمان نظام پرستاری لرستان:

حل مسائل جامعه خدوم پرستاری و توجه به مطالبات بحق آنها امری ضروری است که باید با همدلی و همزبانی در فضایی برادرانه پیگیری شود.

دکتر ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در نخستین نشست هم اندیشی با منتخبین چهارمین دوره  سازمان نظام پرستاری در لرستان با اشاره به ارزش والای کار پرستاری در خدمت به بیماران گفت: پرستاری از بیمار یکی از مشاغلی است که از ارزش و جایگاه بسیار رفیعی برخوردار است  و قدر،منزلت و وزن این خدمت معنوی به هیچ وجه با معیارهای مادی قابل سنجش نیست و پرستاران باید به این جایگاه خود افتخار نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به پیشرفت های چشمگیر جامعه پرستاری در ایران و تسهیل و تسریع در روند بیان مطالبات پرستاران گفت: به لطف خداوند و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز به راحتی ندای صنف پرستاران به مسئولین و قانونگذاران می رسد و این امر مبارک، بسیار مهم و در خور توجهی است.

دکتر ساکی گفت: ارزش کار پرستاری که کاری انسانی و الهی است بسیار بالاست و این ارزش نباید تحت تاثیر عوامل جانبی قرار گیرد چرا که نوع دیدگاه ها ،افکار و رفتار پرستاران و سایر اعضای تیم درمان به طرز شگرفی بر روند پیشرفت درمان بیماران بسیار تاثیرگذار است.

دکتر ساکی گریزی هم به برنامه تحول نظام سلامت زد و گفت: طرح تحول نظام سلامت با وجود کاستی هایی که  دارد برکات فراوانی را برای مردم بدنبال داشته است و ایرادات آن و دیگر طرح هایی همچون طرح قاصدک باید با همدلی و همزبانی رفع گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص مطالبات پرستاران نیز گفت: در پرداخت ها باید عادلانه رفتار کرد و از حق و حقوق پرستاران و دیگر اقشار و اعضای تیم درمان دفاع کرد و در این راستا  خود را موظف به دفاع از حقوق و مطالبات بحق جامعه پرستاری استان می دانیم که باید با تفاهم و گفتگو و به دور از حاشیه سازی های بی مورد در فضایی دوستانه و برادرانه این مطالبات مطرح و حل و فصل شوند و دراین مسیر نهایت تلاش خود را بکار خواهیم بست تا در کشاکش  این مسائل بیماران که اصل ماجرا هستند قربانی نشوند.

دکتر ساکی گفت: همه ما بر یک کشتی سوار هستیم و باید مطالبات معقولانه را در فضایی صمیمی و با حس برادرانه پیگیری نماییم.

گفتنی است در این نشست صمیمی که معاونین درمان،توسعه مدیریت و غذا و داروی دانشگاه و مدیران بازرسی و روابط عمومی دانشگاه حضور داشتند و اعضای هیات مدیره جدید سازمان نظام پرستاری خرم آباد، بروجرد،دورود و ازنا، الیگودرز و سلسله و دلفان به بیان دیدگاه ها،مسائل و مطالبات جامعه پرستاری پرداختند و در خاتمه هم پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا روزه خود را با حضور ریاست دانشگاه افطار کردند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٤ تير ١٣٩٤ - ٠٨:٣٣ / شماره خبر: ١٢٩٠١٤ / تعداد نمايش: 2067

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج