وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دکتر پیمان آسترکی معاون درمان دانشگاه:

تشریح اقدامات دانشگاه علوم پزشکی لرستان در زمینه سیل شهرستان کوهدشت

دکتر پیمان آسترکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ارتباط با وقوع سیل در شهرستان کوهدشت، اقدامات دانشگاه در حوزه درمان را تشریح کرد. معاون درمان دانشگاه گفت: بدنبال بارش های شدید چند روز گذشته و متعاقب آن وقوع سیل در شهرستان کوهدشت کلیه پایگاه های امدادی فوریتهای پزشکی استان بحالت آماده باش درآمده تا به مصدومین احتمالی، خدمات درمانی لازم را ارائه نمایند.

دکتر آسترکی گفت: از آنجا که انتظار می رفت طغیان رودخانه ها به مراکز درمانی مجاور رودخانه ها آسیب وارد نماید، کارکنان کلیه مراکز درمانی در معرض خطر تخلیه و به جاهای امن تر انتقال پیدا کردند و در طرفین پلهائی که امکان تخریب آنها وجود داشت امکانات و تجهیزات درمانی به اندازه کافی دپو شد تا در صورت قطع ارتباط با کمبود تجهیزات و اقلام داروئی برای خدمت رسانی به مردم ساکن خللی ایجاد نگردد.

معاون درمان دانشگاه گفت: در ساعات اولیه وقوع سیل در روز چهارشنبه در شهرستان کوهدشت طی دو مرحله بالگرد فوریتها به مناطق سیل زده اعزام شد که متاسفانه بعلت شرائط نامساعد جوی امکان فرود وجود نداشت و صبح روز بعد که سیل فروکش کرده و شرائط مناسب تر  شد بالگرد فوریتها به مناطق سیل زده کوهدشت اعزام و در این شهرستان مستقر گردید و تا پایان عملیات امداد و نجات در آنجا حضور داشت و سوخت لازم نیز از طریق زمینی برای استمرار پروازها به کوهدشت ارسال شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٠ آبان ١٣٩٤ - ٠٨:٤٩ / شماره خبر: ١٣٤٦٨٤ / تعداد نمايش: 2172

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج