وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

در شانزدهمین نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصویب شد: راه اندازی ۵ رشته و یک گروه آموزشی درون دانشگاهی

در شانزدهمین نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی شیراز، راه اندازی پنج رشته درخواست شده از سوی دانشکده های علوم پزشکی شیراز و کلان منطقه پنج و همچنین یک گروه آموزشی درون دانشگاهی در شیراز، به تصویب رسید.
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس دانشگاه و رییس شورای دانشگاه با تبریک اعیاد قربان و غدیر، بر اهمیت نقش شورا و ضرورت راه اندازی رشته هایی که موجب ارتقای دانشگاه شود تاکید کرده و رشته های درخواست شده از سوی دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه های کلان منطقه پنج را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

 

دکتر «علی بهادر» با تاکید بر تلاش مسوولان دانشگاه برای ارتقای سطح علمی با توجه به ظرفیت های موجود، افزود: مسوولان دانشگاه باید با توجه به آینده نگری و نیاز جامعه، در راستای سلامت مردم تلاش کنند.

دکتر«سید منصور کشفی» مشاورعالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با تبریک اعیاد قربان و غدیر بر موضوع صرفه جویی در امور و خلاقیت در این زمینه تاکید کرد.

برای نخستین بار در کشور؛ تصویب راه اندازی گروه آموزشی درون دانشگاهی رشته «علوم بیومدیکال مقایسه ای» از سوی شورای دانشگاه در شیراز

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه این رشته در کشورهای اطراف و خاورمیانه وجود ندارد و تنها در دانشگاه های معتبر جهان و در اروپا و آمریکا تدریس می شود، گفت: برای نخستین بار در سطح کشور، راه اندازی گروه آموزشی درون دانشگاهی «علوم بیومدیکال مقایسه ای» از سوی دانشکده علوم و فناوری های نوین درخواست شد که به تصویب شورای دانشگاه رسید.

 

دکتر «مصباح شمس» در این نشست درباره راه های تقویت آموزش و پژوهش و همچنین بررسی چالش هایی پیرامون موضوعات مطرح شده، توضیحاتی ارائه داد.

موافقت با راه اندازی ۵ رشته درخواست شده از سوی دانشکده های علوم پزشکی شیراز و کلان منطقه ۵ از سوی شورای دانشگاه

دبیر شورای دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز، با بیان اینکه در این نشست، بررسی و تصمیم گیری در مورد راه اندازی مقاطع مختلف رشته های درخواست شده از سوی دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه های کلان منطقه پنج، توسط شورای دانشگاه انجام شد، گفت: گزارشی درباره اقدامات انجام شده از سال گذشته تا کنون، در رابطه با نشست های پیشین شورای دانشگاه نیز، ارایه شد.

 

دکتر «علیرضا صالحی» افزود: از رشته های ارجاع شده به شورای دانشگاه، رشته «کنترل دارو و فرآورده های آرایشی بهداشتی» در مقطع دکتری تخصصی (.PH.D) درخواست شده از سوی دانشکده داروسازی بود که با بیشترین رای به تصویب رسید.

دکتر صالحی اضافه کرد: از دیگر موصبات این نشست، رشته «گفتار درمانی» مقطع کارشناسی ارشد، درخواست شده از سوی دانشکده علوم توانبخشی، رشته «بهداشت محیط »مقطع کارشناسی ناپیوسته و پیوسته، درخواست شده از سوی مرکز آموزش عالی ممسنی و رشته «کتابداری مجازی» مقطع کارشناسی ارشد، درخواست شده از سوی دانشکده مجازی بود.

او ادامه داد: «سالمند شناسی» در مقطع دکتری تخصصی (.PH.D)، درخواست شده از سوی دانشکده بهداشت از دیگر رشته های ارجاع شده به شورای دانشگاه بود که با بیشترین رای برای راه اندازی آن ها، موافقت شد.

 

شانزدهمین نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با حضور رییس و اعضای این شورا، مشاورعالی رییس دانشگاه، اساتید دانشگاه، روسای دانشکده های علوم پزشکی شیراز و مرکز آموزش عالی ممسنی و معاونان آموزش، بهداشت، تحقیقات و فناوری و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در سالن شهدای گمنام ساختمان مرکزی دانشگاه، برگزار شد./۱۰۳

پایان خبر

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٨ - ١٤:٣٤ / شماره خبر: ١٩٤١٩٢ / تعداد نمايش: 26

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج