وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی تهران

بازدید سفیر سوئیس در تهران از مرکز ملی مطالعات اعتیاد/ تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت بهداشت ایران و سوئیس در راستای سلامت روان و اعتیاد امضا شد

برای هماهنگی و شروع پروژه‌های مشترک سفیرسویئس در تهران Markus Leitner و دکتر Chantal Delli مشاور او از مرکز ملی مطالعات اعتیاد؛ قطب علمی، پژوهشی اعتیاد منطقه در حوزه اعتیاد بازدید کردند.
در جریان این بازدید که یک‌شنبه 17 شهریور 98 صورت گرفت؛ دکتر آفرین رحیمی موقر رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: با توجه به اینکه کشور سوئیس تمایل دارد در راستای همکاری‌های علمی بین دو کشور فعالیت داشته باشد امروز این مرکز میزبان سفیر سوئیس در تهران بود.
وی با اشاره به همکاری‌های قبلی ایران با دانشگاه‌های معتبر کشور سوئیس، افزود: این علاقه‌مندی کمک شایانی خواهد کرد تا در آینده نیز شاهد این‌گونه همکاری‌ها و حمایت‌ها باشیم و در جهت شروع پروژه‌های مشترک گام‌هایی را برداریم.
دکتر رحیمی موقر یادآور شد: در این نشست دوستانه در خصوص برخی از پروژه‌های مشترک بین دو کشور درزمینهٔ های؛ ارائه خدمات جامع درمانی در مراکز و پایش آسیب به ارائه خدمات جامع بهداشتی، پزشکی، اعتیاد و خدمات اجتماعی و طراحی استانداردهای درمان و شاخص‌های ارزشیابی خدمات درمانی اعتیاد و مانیتورینگ وضعیت اعتیاد که دو کشور تجربه‌های خوبی در این موارد دارند بحث و تبادل‌نظر شد.
رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد، خاطرنشان کرد: گروه اعتیاد رفتاری در دانشگاه ژنو و درزمینهٔ های مختلف عوامل و عناصر روان‌شناختی در دانشگاه بازل فعالیت‌های خوبی انجام‌شده است که در خصوص امکان افزایش همکاری‌ها بین دو کشور و در این زمینه‌ها در این بازدید بحث شد.
این عضو هیات علمی دانشگاه، تأکید کرد: در این بازدید سفیر کشور سوئیس در تهران از پتانسیل و توانمندی‌های مرکز ملی مطالعات اعتیاد آشنا شدند و اینکه در این مرکز وجوه مختلف اعتیاد وجود دارد و فعالیت و مداخلات مختلف متعهد و منسجم پیش می‌رود ابراز خرسندی کردند.
دکتر رحیمی موقر تصریح کرد: ان شاالله در آینده نزدیک تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت بهداشت ایران و وزارت بهداشت سوئیس در راستای سلامت روان و اعتیاد بسته خواهد شد و ارتقاء همکاری‌های علمی بین این مرکز و نهادهای علمی سوئیس در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

 توضیح اینکه؛ Markus Leitner و دکتر Chantal Delli مشاور ایشان
به همراه دکتر آفرین رحیمی موقر، دکتر آذرخش مکری، دکتر محمدرضا زرین‌دست، دکتر علیرضا نوروزی، دکتر نسیم وثوقی رئیس، معاون آموزشی، معاون پژوهشی، مسئول درمانگاه‌های مرکز ملی مطالعات اعتیاد از کلینیک تنتور، آزمایشگاه سم‌شناسی، آزمایشگاه علوم رفتاری، آزمایشگاه ژنتیک، دپارتمان اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی، آزمایشگاه‌های عصبی- شناختی و... بازدید جامعی داشتند و در خصوص چشم‌انداز (برنامه استراتژیک)، دستاوردها و افتخارات مرکز ملی مطالعات اعتیاد و وضعیت کنونی کشور درزمینهٔ اعتیاد تبادل‌نظر شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - ١٤:٤٦ / شماره خبر: ١٩٤٩٣٢ / تعداد نمايش: 157

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج