وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

از جذب دانشجوی پزشکی عراقی تا قرار گرفتن دانشکده علوم پزشکی آبادان در فهرست دانشگاه‌های بین‌المللی

نماینده دانشکده علوم پزشکی آبادان در امور بین‌الملل جلساتی را در راستای ارتقای گردشگری سلامت این دانشکده در کشور عراق برگزار کرد.

مهندس احمد جلالی، مشاور اجرایی و نماینده دانشکده علوم پزشکی آبادان در امور بین‌الملل با اشاره به جزییات جلسه‌های یادشده، اظهار کرد: در نخستین دیدار، جلسه‌ای با دکتر سیاهپوش، سرکنسولگری ایران در بصره برگزار شد.

وی در همین خصوص اضافه کرد: در این جلسه در خصوص موضوعاتی همچون جذب دانشجوی رشته پزشکی در آبادان بعد از رایزنی با وزارت آموزش عالی عراق و قرار گرفتن دانشکده علوم پزشکی آبادان در فهرست دانشگاه‌های بین‌المللی تبادل نظر صورت گرفت.

نماینده دانشکده علوم پزشکی آبادان در امور بین‌الملل بیان کرد: در جلسه یادشده موضوع جذب توریست سلامت عراقی بعد از حضور 3ماهه جمعی از پزشکان متخصص دانشکده علوم پزشکی آبادان در کشور همسایه و معاینه بیماران عراقی در این بازه زمانی مطرح شد و مقرر شد که این بیماران برای دریافت خدمات تخصصی‌تر به بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر ارجاع داده شوند.

وی همچنین از برگزاری جلسه‌ای با دکتر سمیه حلفی، رئیس گردشگری استانداری بصره خبر داد و افزود: در این دیدار نیز بر برگزاری جلسه‌ای با تمام دفاتر گردشگری سلامت بصره به منظور معرفی ظرفیت‌های دانشکده علوم پزشکی آبادان، ارائه بسته‌های خدماتی و تعرفه‌های پزشکی؛ تاکید شد.

سومین جلسه مشاور اجرایی دانشکده علوم پزشکی آبادان با حسن النجار، معاون استاندار بصره بوده است که جلالی در خصوص این دیدار عنوان کرد: در این ملاقات، معاون استاندار بصره در خصوص زمینه جذب دانشجوی عراقی و ارتقای توریسم سلامت پیرو توافق صورت‌گرفته با استاندار خوزستان، قول پیگیری داد.

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٧ - ٠٨:٣١ / شماره خبر: ١٨٦٣٥٦ / تعداد نمايش: 217

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج