وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

کمیته دانشگاهی ترویج تغذیه با شیر مادر دانشکده علوم پزشکی آبادان برگزار شد

کمیته دانشگاهی ترویج تغذیه با شیر مادر دانشکده علوم پزشکی آبادان با حضور رئیس این دانشکده برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب‌دا از آبادان، بررسی نتایج مربوط به ارزیابی اجرای دستورالعمل ترویج تغذیه با شیر مادر و آسیب‌شناسی مواردی از آنها در برخی از بیمارستان‌ها که امتیاز لازم را کسب کردند هدف از شکل‌گیری این کمیته بود.

در این جلسه مواردی همچون تاکید به نقش شروع تغذیه با شیر مادر در ساعت اول تولد در کاهش مرگ و میر، ارتقای آگاهی کارکنان با اجرای آموزش‌های استاندارد و تقویت مهارت آنان برای مشاوره شیردهی، فعال کردن کمیته‌های بیمارستانی با جلب همکاری متخصصان زنان و اطفال برای آموزش کارکنان و مشارکت در امر پایش و نظارت بر عملکرد و آموزش مادران به ویژه در دوران بارداری و فعال کردن کلینیک‌های دوران بارداری؛ مطرح شد

 در این جلسه دکتر شکراله سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: ترویج تغذیه با شیر مادر صرفاً گرفتن تابلوی دوستدار کودک نیست و سلامت نسل آینده مهم است و سلامت روان مادر و کودک در آینده نیز مطرح است.

 رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه کاهش عوارض زایمان و خونریزی بعد از زایمان از فواید شیر مادر است، افزود: آموزش متخصصان کارکنان و مادران باردار بسیار مهم است و باید بر این موضوع تأکید شود.

 وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود آموزش‌ها قبل از بارداری و حتی قبل از ازدواج در این زمینه داده شود و این آموزش‌ها باید در طول سال مستمر باشد و رشد و پایش‌ها نیز جنبه آموزشی داشته باشند؛ همچنین نصب پوسترهای آموزشی برای کارکنان نیز موثر خواهد بود.

این کمیته با حضور معاون بهداشت، معاون درمان، مدیران شبکه‌ها، روسای مراکز بهداشت، پزشکان متخصص زنان و زایمان و متخصصان اطفال و مدیران و کارشناسان بیمارستان‌های تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان برگزار شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٧ - ٠٩:٠٩ / شماره خبر: ١٨٦٣٥٧ / تعداد نمايش: 149

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج