وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ارائه خدمات نوین سلامت به مناسبت هفته سلامت مردان در دانشکده علوم پزشکی آبادان

 

ارائه خدمات نوین سلامت به ادارات، سازمان‌ها و اماکن عمومی به مناسبت هفته سلامت مردان در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام شد.

جعفر ربیحاوی، سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: مردان به عنوان محور اصلی اقتصاد خانواده و نیروی کار در جامعه به شمار می‌روند لذا تلاش برای تأمین سلامت جسمی روحی و روان آنان تاثیر بسزایی در توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی داشته و یکی از برنامه‌های شاخص مرکز بهداشت شهرستان در حال پیگیری است.

 وی اظهار داشت: در همین راستا در هفته جاری کارشناسان مرکز بهداشت آبادان با استقرار در مراکز پرجمعیت مردان از جمله سازمان‌ها، ادارات و نهادها و همچنین برگزاری کمپین‌های مختلف در مناطق شهری و روستایی بیش از ۲۵۰۰ مورد خطرسنجی را انجام و مداخلات لازم را معمول داشتند.

ربیحاوی گفت: خدمات ارائه‌شده به گروه هدف عبارتند از ویزیت رایگان پزشک، غربالگری، خطرسنجی، خدمات مشاوره تغذیه، روان و آموزش بوده که بیش از ۱۰۰مورد شناسایی شده در زمینه بیماری‌های فشار خون، دیابت، تغذیه، روان‌شناسی به سطوح تخصصی ارجاع شد.

وی متذکر شد انجام فعالیت هوازی به مدت ۳۰دقیقه در ۵روز هفته و همچنین تمریناتی که موجب افزایش قدرت و استقامت عضلانی شامل تمرین با وزنه را از جمله راهکارهای حفظ سلامتی در مردان به شمار آورد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٧ - ٠٨:٠٨ / شماره خبر: ١٨٧٥٨٢ / تعداد نمايش: 146

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج