وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

تشریح برنامه‌های هفته سلامت 98 در دانشکده علوم پزشکی آبادان

دبیر ستاد برگزاری برنامه‌های هفته سلامت دانشکده علوم پزشکی آبادان برنامه‌های این هفته در سال 98 در محدودیت فعالیت دانشکده یادشده را اعلام کرد.

حسین کایدخورده صبح امروز در گفتگو با خبرنگار وب‌دا در آبادان اظهار داشت: برگزاری شورای بهورزی برای مشارکت بهورزان در تبلیغ و اطلاع‌رسانی هفته سلامت و برگزاری مجمع سلامت منطقه با حضور ائمه جمعه، فرمانداران، نمایندگان مجلس، روسای دادگستری، شهرداران، روسای دانشگاه‌ها و سازمان منطقه آزاد اروند در این هفته اجرایی می‌شود.

نواختن زنگ سلامت و برگزاری مسابقه نقاشی، اجرای برنامه سفیران سلامت در مدارس و دانشگاه‌ها، اجرای طرح شهروند سالم و برپایی غرفه‌های سنجش سلامت و آموزش سلامت‌محور در شهر و حاشیه شهر از دیگر برنامه‌هایی بود که دبیر ستاد برگزاری برنامه‌های هفته سلامت دانشکده علوم پزشکی آبادان به آنها اشاره کرد.

وی افزود: تشکیل ابرگروه اطلاع‌رسانی سلامت در فضای مجازی و تولید برنامه‌های صدا و سیما با حضور معاونان دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز دنبال می‌شود.

کایدخورده از افتتاح پروژه‌های عمرانی، بهداشتی و درمانی در هفته سلامت خبر داد و گفت: این پروژه‌ها، مرکز خدمات جامع سلامت ابوشانک و پایگاه بهداشتی سوم خرداد در آبادان، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی کفیشه، شهری امام جعفر صادق(ع) و آزمایشگاه  طالقانی در خرمشهر، مرکزMCMC   فوریت‌های پزشکی و ایستگاه اتوبوس مکانیزه دانشجویان معاونت دانشجویی فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان را شامل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سخنرانی مدیران دانشکده علوم پزشکی آبادان در خطبه‌های نماز جمعه، مراسم پیاده‌روی خانوادگی در شهرستان‌ها و همایش و آیین تقدیر از خیرین و فعالان عرصه سلامت نیز در این هفته برگزار می‌شود.

برنامه‌های هفته سلامت سلامت سال 98 با شعار «مراقبت‌های بهداشتی اولیه راهی برای پوشش همگانی سلامت» یکم تا هفتم اردیبهشت اجرایی می‌شوند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨ - ٠٨:١٥ / شماره خبر: ١٨٩٠٠٦ / تعداد نمايش: 146

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج