وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در نشست مشترک تولیدکنندگان محصولات غذایی آبزی‌محور و صنایع بسته بندی وابسته مطرح شد

حمایت دانشکده علوم پزشکی آبادان از مشاغل خانگی

 

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان در نشست مشترک تولیدکنندگان محصولات آبزی محور و صنایع بسته بندی وابسته از آمادگی این دانشکده برای توسعه و حمایت از مشاغل خانگی خبر داد.

به گزارش خبرنگار وبدا از آبادان، در این نشست مشترک که به میزبانی دانشکده علوم پزشکی آبادان و با حضور دکتر جلیل مختار، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، سرپرست صندوق کارآفرینی امید خوزستان، رئیس شبکه دامپزشکی آبادان و جمعی از تولیدکنندگان محصولات غذایی آبزی‌محور و صنایع بسته‌بندی وابسته برگزار شد، دکتر شکراله سلمان‌زاده؛ سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان از آمادگی این دانشکده برای توسعه و حمایت از مشاغل خانگی خبر داد و افزود:  با توجه به نامگذاری سال 98 به نام رونق تولید ملی از سوی مقام معظم رهبری، توسعه‌ی مشاغل خانگی و توجه به آن می‌تواند به رونق تولید ملی و اقتصاد خانواده کمک کند و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد تا  جوانان جویای کار بتوانند از ظرفیت‌های منحصر به فرد منطقه مثل تولید آبزیان، خرما و صنایع وابسته به آنها استفاده کنند.

وي بیان داشت: دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز با تعیین حداقل استانداردهای بهداشتی و غذایی موردنیاز برای ایجاد و توسعه‌ی مشاغل خانگی سعی خواهد کرد تا در این زمینه تسهیل شود.

دکتر جلیل مختار؛ نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز هدف از این نشست را تقویت اقتصاد خرد برای توسعه‌ی اقتصاد کلان در منطقه عنوان کرد و گفت: برای ایجاد مشاغل خانگی باید بر مبنای شرایط محیطی و اقلیمی مدل‌های تولید را تعریف و به متقاضیان معرفی کرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: فرآیند کارآفرینی از مرحله آموزش شروع می‌شود و پس از تعیین الگوهای تولید به مراحل بازاریابی و فروش می‌رسد که لازم است برای کسب موفقیت در این زمینه به سمت برندسازی حرکت کنیم و این مستلزم آن است که از ابتدا اهدافمان را تعیین کنیم و با برنامه‌ریزی حساب‌شده پیش برویم.

وی اظهار امیدواری کرد تا با همکاری صندوق کارآفرینی امید استان، دانشکده علوم پزشکی آبادان، سازمان دامپزشکی، سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بتوانیم به معيشت مردم بویژه روستائیان کمک کنیم.

در پایان این نشست مقرر گردید تا بمنظور حفظ و تأمین سلامت جامعه ضمن بررسی نقاط قوت و ضعف مشاغل بومی یاد شده، دانشکده علوم پزشکی و سازمان دامپزشکی با توجه به شاخص‌های سلامت، استانداردهای لازم را برای ایجاد کارگاه های کوچک خانگی تعیین و ظرف مدت یک هفته اعلام نمایند و صندوق کارآفرینی امید نیز بستر مناسب را برای تسریع و تسهیل در اجرای این طرحها فراهم کند.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٨ - ١٢:٢٠ / شماره خبر: ١٨٩١٣٧ / تعداد نمايش: 508

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج