وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

750 مورد حیوان‌گزیدگی سالیانه در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان از 750 مورد حیوان‌گزیدگی سالیانه در محدوده فعالیت این مجموعه و لزوم پیشگیری از این موضوع خبر داد.

دکتر شکراله سلمان‌زاده صبح امروز در گفتگو با خبرنگار وب‌دا در آبادان اظهار داشت: افزایش سگ‌های ولگرد در شهر تهدیدی جدی برای سلامت عمومی است که متاسفانه تا به امروز اقدامی جدی برای حل این موضوع در آبادان و خرمشهر صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: سالانه حدود 750 مورد حیوان‌گزیدگی در منطقه تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان اتفاق می‌افتد که این موضوع هزینه سنگینی را به خاطر تزریق 5نوبت واکسن و ایمونوگلوبین برای هر مورد به همراه داشته است.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان اضافه کرد: رشد بی‌رویه جمعیت حیوانات ولگرد علاوه بر خطر ابتلا به هاری-که بسیار کشنده و خطرناک است-باعث شیوع بیماری‌های انگلی مثل کیست هیداتیک، سالک و توکسوکارا نیز می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس دستورالعمل‌های جدید شهرداری‌ها موظف به زنده‌گیری حیوانات ولگرد و نگهداری آنها در اماکن تعیین شده هستند؛ بیان کرد: با وجود مهیا بودن چنین فضایی در آبادان، متاسفانه اقدام جدی برای جمع‌آوری این حیوانات انجام نمی‌شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٠:٤٣ / شماره خبر: ١٩٠٢٢٩ / تعداد نمايش: 120

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج