وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معدوم‌سازي بيش از 3500 کیلوگرم موادغذايي فاسد در آبادان

سرپرست مرکز بهداشت آبادان از معدوم‌سازي بيش از3500كيلوگرم انواع موادغذايي فاسد و تاريخ مصرف گذشته توسط بازرسان بهداشت محيط مرکز بهداشت شهرستان آبادان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

جعفر ربیحاوی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار وب‌دا در آبادان اظهار داشت: بازرسان بهداشت محيط مرکز بهداشت شهرستان آبادان در سالجاری همزمان با برنامه‌های تشديد بازرسي از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي و اماكن عمومی  موفق به كشف این مواد فاسد و غيرقابل مصرف انساني و حيواني شدند و پس از هماهنگي و اخذ دستور قضايي، مواد مكشوفه معدوم شدند.

وی افزود: از جمله موادغذایی معدوم‌شده می‌توان به انواع شربت‌های ویمتو و موگو، روغن‌های غیرقابل مصرف و مواد پروتئینی اشاره کرد.

سرپرست مرکز بهداشت آبادان گفت: در این مدت بیش از 4300مورد بازرسی از واحدهای صنفی در قالب طرح‌های تشدیدی مختلف انجام شده و استفاده از دستگاه‌های پرتابل کنترل و پایش موادغذایی در دستور کار بازرسان بود.

وی اضافه کرد: تعداد نمونه‌برداری‌های انجام‌شده توسط دستگاه‌های یادشده در این بازه زمانی 2276 نمونه بوده است که شامل کنترل کیفی روغن‌های مصرفی، مصرف جوش شیرین در نان، میزان نمک، دمای موادغذایی و همچنین میزان آلودگی سطوح از جمله وسایل و ابزار کار و دستهای کارگران بود و نهایتا در مجموع کنترل‌های بهداشتی، مقادیر مذکور از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.

ربیحاوی با توجه به نزدیک شدن به عید سعید فطر بر توجه جدی شهروندان به کیفیت انواع اقلام غذایی مصرفی این ایام از جمله انواع شربت و آجیل و خرید از فروشگاه‌های معتبر تاکید و اضافه کرد: سامانه ۱۹۰ به منظور دریافت شکایات و پیشنهادات شهروندان به صورت ۲۴ساعته فعال است و موارد مطرح‌شده در این سامانه ظرف مدت حداکثر ۷۲ساعت توسط کارشناسان بهداشت محیط پاسخ داده می‌شوند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٨ - ١٠:٥١ / شماره خبر: ١٩١١٧٢ / تعداد نمايش: 111

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج