وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

امحاء 450 کیلوگرم موادغذایی غیر قابل مصرف در آبادان

 

سرپرست مرکز بهداشت آبادان از خروج 450 كيلوگرم موادغذایی فاسد از چرخه مصرف توسط بهداشت محيط مرکز بهداشت شهرستان آبادان  خبر داد.

جعفر ربیحاوی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار وب‌دا در آبادان اظهار داشت: بازرسان بهداشت محيط مرکز بهداشت شهرستان آبادان در برنامه‌های جاری  بازرسي از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي موفق به كشف این مواد فاسد و غيرقابل مصرف انساني و حيواني شدند و پس از هماهنگي و اخذ دستور قضايي، مواد مكشوفه معدوم شد.

سرپرست مرکز بهداشت آبادان افزود: از  این موادغذایی معدوم‌شده می‌توان به انواع کلوچه، لبنیات، کنسرو، مواد پروتئینی و همبرگر اشاره کرد.

وی اضافه کرد: از این مقدار 400 کیلوگرم همبرگر با مشارکت و گزارش ستاد اجرایی فرمان امام کشف و معدوم شد، همچنین تعداد نمونه‌‌برداری‌های انجام‌شده توسط دستگاه‌های یادشده در این بازه زمانی 259 نمونه بوده است که این موارد شامل کنترل کیفی روغن‌های مصرفی، مصرف جوش شیرین در نان، میزان نمک، دمای موادغذایی است و در نتیجه این کنترل‌ها  مقادیر مذکور از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

ربیحاوی اضافه کرد: سامانه ۱۹۰ به منظور دریافت شکایات و پیشنهادات شهروندان به صورت ۲۴ساعته فعال است و موارد مطرح‌شده در این سامانه ظرف مدت حداکثر ۷۲ساعت توسط کارشناسان بهداشت محیط پاسخ داده می‌شوند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٩ تير ١٣٩٨ - ٠٧:١١ / شماره خبر: ١٩٢٣١٩ / تعداد نمايش: 103

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج