وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

برگزاری جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی منطقه جنوب غرب خوزستان

 

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی منطقه جنوب غرب استان خوزستان پیش از ظهر امروز به میزبانی خرمشهر در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وبدا از خرمشهر، از  مواردی که در این شورا به عنوان دستور کار جلسه مطرح شد می‌توان به ارائه گزارشی از اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون و تاکید بر نهایت استفاده از یک هفته ی باقیمانده از اجرای این طرح و مشارکت نهادهای مرتبط با سلامت، بررسی وضعیت لایروبی و آهک‌پاشی فاضلاب های شهری و روستایی برای پیشگیری از التور و بیماریهای روده ای بویژه در مناطق سیل‌زده، بررسی وضعیت آب روستایی هر 3شهرستان در فصل بهار و مقایسه موارد مشابه نسبت به سه ماهه اول سال گذشته، بررسی وضعیت سگهای ولگرد و ارائه راهکارهای مناسب برای جمع‌آوری و زنده گیری آنها و پیگیری و بررسی مصوبات جلسه گذشته اشاره کرد.

این شورا به ریاست مهندس مودت، فرماندار خرمشهر و دبیری دکتر سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با حضور معاونین فرمانداران آبادان و شادگان، شهرداران، روسای ادارات مرتبط با حوزه سلامت، مدیر سلامت، بهداشت و محیط زیست سازمان منطقه آزاد اروند، مدیران شبکه بهداشت و درمان، روسای مراکز بهداشت هر 3شهرستان و اصحاب رسانه در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر برگزار شد.

دکتر سلمان‌زاده در این جلسه گفت: از آغاز اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون تاکنون ۶۰ درصد از جمعیت هدف بالای 30سال تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان در این طرح غربالگری مشارکت داشته‌اند و فشارخون آنان کنترل و در سامانه یکپارچه الکترونیکی سلامت (سیب) ثبت شده است.

وی افزود: انتظار ما از نهادهای مرتبط با سلامت در این حوزه این است که از یک هفته پایانی این بسیج ملی نهایت استفاده را برای پوشش سایر افراد باقیمانده داشته باشند.

مهندس مودت؛ فرماندار خرمشهر و رئیس این شورا نیز بر اجرای مصوبات شورای سلامت و لزوم مشارکت و همکاری بین بخشی نهادهای مرتبط با حوزه سلامت تاکید کرد و گفت:  مردم در بحث سلامت بسیار مطالبه‌گرند و انتظار می‌رود پیامدها و اجرای مصوبات این شورا در سطح شهرها و جامعه دیده شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٩ تير ١٣٩٨ - ١٢:١٦ / شماره خبر: ١٩٢٣٧٦ / تعداد نمايش: 81

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج